Praegusel ajal töötamine on üsna omapärane. Olen sellele varasemates praktikablogides üsna vähe tähelepanu pööranud.
Saabun tööle tavaliselt pärast kella kaheksat ja siis ei ole kontoris peaaegu kedagi. Viimastel päevadel olen võinud istuda üksi tühjas kontoris kuni südaööni. Kuna suvel paljud puhkavad, pean tõdema, et mõnda kolleegi ei ole ma veel näinudki.
Õnneks on enamik praktikante otsustanud siiski kontoris käimise kasuks ja loobunud kodukontorist. Praktikandid on otsustanud tulla kontorisse, sest muidu kaotab praktikal käimine erilise võlu – ainult kohal olles saab tunnetuse, kuidas oleks töötada suurettevõttes.
Samuti saab kontoris kohtuda teiste praktikantidega ning arendada tutvuseid vaikselt kodus nohisemise asemel. Ma arvan, et keegi ei käi praktikal lihtsalt palga või töökogemuse pärast, üpris olulised on muudki tegurid.
Mis teeb praktikakoha paremaks?
Pangas praktikal käimise teevad nauditavaks väikesed detailid, millele muidu tähelepanu ei pööraks. Tore pluss on uhke kohvimasin, millega saab endale kohvijooke teha, näiteks imelist piparmündikakaod. Lisaks on iga päev korruste köögis puuviljavaagnad ja teisipäeviti saab krabada snäkke – vahel on külmikutes lausa jäätist.
Erinevatelt korrustelt leiab ka vahvaid ajaveetmise võimalusi, kui oled pikast arvutis töötamisest väsinud ja soovid mõne minuti lõõgastuda. Näiteks kuuendalt korruselt leiab piljardilaua ja lauajalgpalli, veel on võimalik mängida malet või lugeda privaatses ruumis raamatut. Innovatsioonikeskuses on powernapi ruum, 10. korrusel võrkkiiged, kus saab kolleegiga ka töömõtteid vahetada, ning 12. korrusel massaažitool.
Viimane, kuid ehk olulisim on loomulikult töökeskkond, mis aitab kaasa töö tegemisele ja nii öelda zone’i minemisele. Kontorid on suured ja avatud. Ilusatel päevadel täidab päike ruumi naturaalse valgusega. Töölaudadel saab kõrgust reguleerida, et ei peaks terve päeva sundasendis istuma. Ausalt öeldes olen hakanud kaaluma endalegi reguleeritava kõrgusega laua ostmist.
Ettevõtte töötajasõbralikuks muutmisega on SEB väga hästi hakkama saanud.
Väiksemad ja suuremad väljakutsed
Pean praktikal käies oluliseks uusi ja huvitavaid ülesandeid ning keerulisi väljakutseid, mis viiksid mind mugavustsoonist välja. Õnneks on praktika SEBs mulle neid ka parajalt pakkunud.
Näiteks on mul üks vastutusrikas ülesanne uurida, kuidas SEB tuli toime viiruselainega ning mida saaks tulevikus sarnase olukorra puhul paremini teha. Selleks intervjueerisin klientidega igapäevaselt suhtlevaid töötajaid ning tegin vastuste põhjal järeldused, kuidas oma tegevusi ja kommunikatsiooni teha nii, et iga klient saaks kiiresti vajaliku info.
Teine huvitav ülesanne oli seotud eAkadeemia ja SEB Kasvuprogrammiga. Pidin kirjutama õppevideote ja seminaride kirjeldused ning mõtlema, kuidas saaks seda sisukat ettevõtlusteemalist sisu rohkem kajastada. eAkadeemia videod olid väga kaasahaaravad ja kuna olen varem sarnase platvormiga kokku puutunud, oli see minu jaoks põnev ülesanne.
Kolmas tore ülesanne on iganädalaselt SEB Instagrami uue praktikasisu loomine. Nii saan kokku teiste valdkondade praktikantidega ja iga filmimine on möödunud väga lõbusalt – ette tuleb palju viperusi ja alati saab nalja.