Praktikablogi vol 2: milline näeb välja ühe panga e-koosolek?

Sellel nädalal sai Youth LAB korraliku avapaugu. Pärast eelmist nädalat olin parajalt elevil ning ootasin enda projektitiimiga virtuaalselt kokkusaamist.

Esimene tiimikõne osutus väga vahvaks kogemuseks. Skype’i ja Teamsi keskkondade viperuste tõttu sai päris palju nalja, aga see on suure internetikohtumise puhul täiesti loomulik (osales lausa üle 50 inimese).

Esimesed 5 minutit tiimikohtumisest läksid loomulikult klassikalise ”Kas mind on kuulda?” ja ”Sind ei ole kuulda” sõnumite vahetamisele ning igasugustele muudele ühenduste probleemide lahendamisele. Aga kõik, mis sellele järgnes, korvas esialgsed tehnikaviperused kuhjaga ära!

Youth LAB-i avapauk

Arvasin alguses, et rahvusvahelises tiimis vestlemine kujuneb üsna piinlikuks kogemuseks – leiab aset minimaalne kõnelus või veelgi halvem variant, lämmatav  „I’ve lost my English“ vaikus.

Reaalsus oli hoopis vastupidine – tehnilised väljakutsed sulatasid jää kiirelt ning aitasid luua päevale positiivse ja sõbraliku vibe’i. Samuti ei esinenud probleeme keele ega sotsiaalsete oskuste pärast. Tiimiliikmetena olime küll veits kohmetud, kuid see oli isegi armas.

Mulle tuli Youth LAB-i lõunapausil üllatusena, et suur osa praktikantidest käib 4. korruse puhvetis kollektiivselt einestamas. Selline traditsioon oli alguse saanud 1. juunil alustanud praktikantidel ning seetõttu sain sellest alles nüüd teada.

Lähenesin vaikselt lauale ja istusin teiste sekka. Õnneks võeti mind kiirelt omaks ning saime tuttavaks… mis veelkord tõestab et isegi meie digiajastul ei saa üle ega ümber primaarsetest sotsiaalsetest oskustest.

Ideede genereerimine

Sellel nädalal tegelesime Youth LAB-is juhendajate antud väljakutsetega mille raames meile jagati esimesed ülesanded, mis on vaja järgmiseks nädalaks ära teha. Youth LAB-i esimesel päeval juba võtsime osa (ikka digitaalselt) mitmest töötoast, mida kaasaegsed tehnikalahendused lubavad  korraldada.

Seega, töö – ja Youth LAB-i päevad mööduvad kiirelt ning hetkel veel ei oska täpselt välja öelda, milline osa praktikast: päris töö turunduse – ja kommunikatsiooni divisjonis või Youth LAB-is õppimine ja erinevate ideede katsetamine, on kujunemas lemmikosaks.

Lisaks Youth LAB-i tegevustele oli mu teine praktikanädal ka tihedalt töötegemisi täis – reedel leidis aset põhjalik SEB brändikoolitus, esmaspäeva pühendasin turundustegevustele, teisipäeval olin Youth LAB ning kolmapäevast kirjutangi nüüd lähemalt.

Nimelt avanes mul võimalus osaleda uue eraklientidele mõeldud teenuse välja töötamises. Väljakutse oli põnev ning see päev on olnud siiani minu väga pika praktikaperioodi (lausa 2 nädalat!) kõige kiirem päev.

Tegelesime terve hommiku tegevuskava kujundamisega – saime programmi iseseisvalt välja arendada ning päeva lõpus toimus loodud idee ettekandmine erinevatele projektiga seotud juhtidele.

Kahjuks ei saanud kõik koos ümber ühise laua istuda, aga isegi interneti teel oli väga hea tunne, kui tähtsad inimesed tulevad praktikantide läbimõeldud lahendust kuulama.

Minu tegemistel SEB-s saad pilku peal hoida lisaks iganädalasele praktikablogile ka SEB Instagramis.

Youth LAB  on SEB noortele praktikantidele loodud 6nädalane innovatsiooniprogramm, mis on osa suvisest praktikaprogrammist. Youth LAB-is töötavad praktikandid väikestes tiimides ning SEB innovatsioonijuhtide käe all. 

Disainmõtlemise meetodi abil lahendatakse reaalseid ärilisi teemasid. Sel suvel on SEB Eestis 25 ning koos Läti ja Leedu SEB-ga on praktikante kokku 60.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.