Maisikaardi sõnumid

Nõu auto ostuks: kas rohelisem valik tagab ka parema liisingupakkumise?

2019. aastal SEB tehtud noorteuuringust selgus üllatuslik tõsiasi, et iga kuues noor kogub raha isikliku auto ostuks. Milline see auto võiks olla ja kas valikuga saab mõjutada ka liisingu intressi või muid tingimusi?

AS-i SEB Liising juhatuse liige Rein Karofeld räägib lähemalt.

„Veel paar aastat tagasi tundus, et Eesti noor võiks olla autoostust iga aastaga üha vähem huvitatud, sest turule tulid erinevad sõidujagamisteenused, elektrilised tõukerattad ja lühiajalise rendi pakkujad (näiteks CityBee).

Viimased aastad seda tõestanud ei ole või on oodatud tempo olnud tagasihoidlikum. Lisaks on koroonaviiruse tulek muutnud palju ja nüüdseks ei julgegi enam pikaajalisi prognoose teha. Ainuke loogika, mis jääb aastatega püsima, on see, et mida keskkonnahoidlikum on sinu auto, seda parimatele ostutingimustele saad loota,“ tutvustab SEB Liisingu prioriteeti Rein Karofeld.

Elektriautod mängivad aina suuremat rolli

Karofeldi sõnul ei ole Eestis turgu kaotamas ei diisli-, bensiini-, hübriid- ega elektriautod, kuid elektriautod hakkavad iga aastaga mängima aina suuremat rolli ja just neid nähakse eelkõige rohelise valiku kehastusena, millele pakutakse parimaid ja soodsamaid laenu – ja ostutingimusi. 

“Me ei saa kindlasti kliendile ette öelda, milline on „õige“ valik ja millega ta sõitma peab. Küll aga saame soodustada keskkonnale kasulikumaid valikuid ja seda me kindlasti ka teeme,“ kommenteerib keskkonnasäästlikke autode trendi Karofeld.

Tahes-tahtmata liigub kogu Euroopa selle poole, et kõrge CO2-heitmetasemega keskkonnakahjulikumad valikud oleksid kõrgemalt maksustatud. 

“Riik ei ole täna muid meetmeid peale uute elektriautode soetamiseks mõeldud toetusesõidukite populariseerimiseks kasutusele võtnud. Elektriautode soetamise üks peamine takistus on jätkuvalt auto kõrge hind, inimeste vähene teadlikkus elektriautode (eeskätt aku) jätkusuutlikkusest ja ka puudulik infrastruktuur nende sõidukite laadimiseks.

Lisaks nimetatulepole tähelepanu saanud ka soodsad liisingutingimused. Hea meel on noorele liisinguvõtjale meelde tuletada, et SEB jaoks on selliste valikute toetamine omalt poolt ääretult oluline. Toetame elektriauto soetamist soodsama intressi ja mõistliku lepingu sõlmimis tasuga”.

Kuidas autoostu rahastada? 

Keskkonnasäästlikku lahendust ja autot valides peab mõtlema sellele, kuidas ta täpselt oma ostu finantseerida. Kasutatud elektriauto soetamisel soovitame mõelda sellele, milline on elektriauto aku eluiga.

Vanema elektriauto soetamiseks ei pruugi liising enam sobivaim valik olla, kuid siis võib kaaluda ka pangast autolaenu võtmist. Sellisel juhul ei oma sõiduki vanus enam tähtsust ja pole kohustust teha autole kaskokindlustust. Lisainfo autolaenu kohta leiad siit.

Millega võiks tulevane autoomanik veel arvestada? 

Eelkõige tuleks kaaluda, kellelt auto osta.

„Ostes oma esimest sõidukit teeb noor tähtsa otsuse. Kui see valik langeb elektriautole, on see meie arvates suurepärane otsus ja SEB pakub omalt poolt soodsaid liisinutingimusi. Meie liisinguettevõttena soovitame valida auto turvaliselt ehk teisisõnu ametlikult esindajalt või teada/tuntud automüüjalt. 

Nagu meile kõigile, on ka noorele oluline ostetud auto kvaliteet ning ka juhuslikud probleemid saavad parema ja kiirema lahenduse. Veidi kallima auto hind kujuneb tihti pigem võiduks, kui teed tehingu professionaalse müüjaga,“ selgitab Rein Karofeld.

„Sõltumata valikust olete oodatud SEB-sse. Leiame Teile autoostuks sobiva lahenduse. Vaatamata keerulisele kevadele ei ole meieliisingutingimused muutunud ja teame, et hea auto pakub Eesti inimesele endiselt suurt rõõmu,“ lisab Karofeld.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.