Võrdlus: eestlaste Wire on maailma üks privaatsemaid suhtlusrakendusi

Hans Lõugas ja Gregor Sibold
6 päeva 5 tundi tagasi

Veebileht Secure Messaging Apps on kõrvutanud maailma juhtivad suhtlusrakendused, kust selgub, et paljude eestlaste panusega loodud Wire on kasutajate privaatsuse kaitsmisel esirinnas.

Lehel avaldatud tabelis on võrdluse alla võetud 11 rakendust, millest vaid kolm said üldise parima hinnangu, et nende puhul pole ühtki põhjust privaatsuse pärast muretseda. Sellise hinnangu said Wire, Signal ning Threema.

Ülejäänud, mille puhul leidis lehe koostaja Mark Williams suuremaid või väiksemaid puuduseid privaatsuse kaitsel, on Facebook Messenger, Google Allo, Apple iMessage, Microsoft Skype, Telegram, Viber, WhatsApp ja Wickr. Näiteks kasutab osa neist nõrka krüpteerimist, kogub ja salvestab kasutajate andmeid ning jagab neid võimu- ja luureorganitega.

Wire allub aga Šveitsi seadustele, mis ei sunni avaldama kasutajate andmeid. Samuti pole teada, et Wire oleks kellegagi kasutajate andmeid jaganud ega salvestagi neid, samuti on kõikide vestluste tegemisel krüpteerimine kohe vaikimisi sisse lülitatud.

Rakendusega saab saata krüpteeritud sõnumeid, teha hääl- ja videokõnesid nii arvutis kui mobiilis ning pidada vestlusi ka suurema grupiga. Wire tegijate seas on hulk eestlasi, selle kaasasutaja on Priidu Zilmer.

Foto: WIRE

Testid: Jah, osta!

Jah!Jah!

Testid: Ei, ära osta!

Ei!Ei!