Uuring: aktiivsusmonitorid on nii ebatäpsed, et see võib su tervisele ohtlik olla

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
mercury_pink_running_machine_06-crop.jpg

Väljaandes JAMA Cardiology avaldatud uuringust selgub, et aktiivsusmonitorid ei suuda südamelöökide sagedust piisavalt täpselt mõõta ning see võib inimestele ohtlik olla.

Uurijad kaasasid katsesse 50 tervet vabatahtlikkuning palusid jooksumasinal liikudes kanda aktiivsusmonitore, samal ajal nende pulssi EKG-masina abil mõõtes. Katsesosales neli aktiivsusmonitori: Apple Watch, Mio Fuse, Fitbit Charge HR ning Basis Peak.

Uurijad avastasid, et mida kõrgemaks treenijate pulss läheb, seda ebatäpsemaks muutuvad aktiivsusmonitorid.

Kõige täpsemad oli mõõtmises Apple Watch ja Mio Fuse, mille mõõdetud numbrid klappisid EKG-masina numbritega 91% ajast. Kõige ebatäpsemad olid Fitbit ja Basis Peak, mis olid täpsed vastavalt 84% ja 83% ajast.

Monitoride täpsus hakkab langema, kui pulss tõuseb üle 100 löögi minutisning on juba väga ebatäpne, kui pulss on üle 140 löögi minutis. Ebatäpsuse põhjuseks on ilmselt see, et aktiivsemalt treenides liigub käsi rohkem ning aktiivsusmonitor ei suuda pulssi täpselt mõõta.

Kui kasutajad ei saa aga täpset numbrit, siis võivad nad arvata, et pulss ei ole veel piisavalt kõrge ja tõstavad koormust, viies oma keha ohtliku piirini.

Fitbit vastas uuringule ja ütles, et nende seadeei olegi mõeldud meditsiiniliseks kasutamiseks ja keskmine viga mõõtmises on kuus südamelööki minutis.

Avafoto: Scanpix

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.