Ülevaade: Workflow laseb oma käe järgi eri äpid koos tööle panna

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
iphone.jpg

iPhone kasutamine sisaldab paljusid asju, mida iga kord on vaja täpselt sama moodi teha ja mis on tüütud. Sõbrale helistamiseks tuleb avada telefoni äpp, avada lemmikkontaktid ja puudutada sõbra nime. Foto Instagrami laadimiseks tuleb avada see äpp, teha foto, ning lisada sellele hulk infot….

On suur tõenäosus, et rakendus Workflowmuudab selliste korratud tegevuste seeria tegemise palju kiiremaks ja mugavamaks.Jah, see on veel üks järjekordne äpp, kuid Workflow täiesti üksinda ei tee suurt midagi. Ta suhtleb teiste iPhone'is olevate rakenduste, teenuste ja internetiga, andes neile käsklusi, muutes palju puudutusi nõudvad tegevused vaid ühe liigutusega tehtavaks.

Näiteks:

  • telli ühe puudutusega enda praegusesse asukohta Uberi auto ning selle juht juba teab, et sõita tuleb sinu koduaadressil
  • tee fotoseeriast ühe liigutusega liikuvGIF, lae oma Dropboxi, genereerijagamiseks vajalik link ja ava telefonis näiteks Twitteris jagamise aken, kus foto link juba kirjas
  • loo koduekraanile kiirvaliku ikoon näiteks elukaaslasele helistamiseks
  • või…

Workflows on üle 200 rakenduse ning teenuse, mida kõike on võimalik kombineerida.Töökorraldusi on võimalik aktiveerida nii Workflow äpist, iOSi teavituskeskusest, koduekraanil olevalt ikoonilt kui ka näiteks otse Apple nutikellalt. Lisaks on võimalik luua töökorraldusi, mida saab käivitada otse iOSi jagamisdialoogist. Nii saab kahe puudutusega näiteks avatud dokumendi Dropboxi pilve laadida või avatud internetilehe PDF kujul arhiveerida.

Piirid seab kujutlusvõime

Ühegi töökorralduse loomiseks pole vaja olla programmeerija, vaja on ainult loogilist mõtlemist, et kõik käsud käivituksid õiges järjekorras ja siis kui vaja. Kogu loomeprotsess toimub läbi kena graafilise kasutajaliidese, kus tuleb ühest loendist tegevused teise, töökorralduse järjekorda lohistada. Siis tulebmäärata vajalikud parameetrid ja kontrollida, et tegevused oleksid õiges järjekorras. Seega on ühe töökorralduse loomine päris lihtne ja mugav.

Tegevuste hulgas leidub nii võimalusi saata infot teistesse äppidesse, leida andmeid erinevatest teenustest kui ka programmeerimisest tuntud tingimusi nagu "if". Kes asja veelgi edasi arendada soovib, leiab Workflowst isegi tegevuse, mis jooksutab üle SSH protokolli mõnes võrgus olevas arvutis skripti. Seda saaks põhjalikuma seadistamise korral kasutada koduste nutikate seadmete juhtimiseks.

Vasakul: kaheosaline Workflow, mis näitab teekonda järgmise kohtumise asupaigani. Paremal: Workflow saab tegevusi teha eri äppidega.

Näide: teekond järgmise kohtumiseni

Loome näiteks väga lihtsa, kuid kasuliku töökorralduse, mis tekitab automaatselt mõne navigatsiooniäpiabil teekonna sinu praegusest asukohast järgmise kalendris oleva kohtumise toimumiskohta.See töökorraldus koosneb kahest elemendist.

1. Esiteks vajame me tegevust, mis hangib kalendrist sündmusi. Lohistame ta tegevuste nimekirjast töökorraldusse, märgime ära, et valitaks vaid üks sündmus ning määrame kalendri, kust sündmusi otsitakse. See on oluline, sest kui seda ei tee, otsib rakendus kõikidest kalendritest, ja nii võib telefon saata sind teises maailma otsas elava sõbra sünnipäevale.

2. Seejärel on vaja leida tegevus show directions(näita teejuhiseid)ja lohistada kalendri tegevuse alla.

3.Nüüd saab teejuhiste tegevus kalendrisündmuselt andmed, kus see toimub. Jääb üle vaid määrata, millist rakendust navigeerimiseks kasutada ja salvestada töökorraldus oma koduekraanile. Seda vajutades avaneb nüüd sinu valitud GPS rakendus, kus sihtpunktiks on määratud juba järgmise kalendrisündmuse asukoht.

Sinu mureks jääb vaid kalendrit hoolikalt täita ja õigel ajal liikuma hakata! Sarnasetöökorralduse võib luua navigatsiooniäpi asemel Uberiga, mis inimeseõigesse kohta viib. Ja seda kõike mitme vajutuse asemel vaid maksimaalselt kahe puudutusega.

Workflow abil saab luua ka pisikesi miniäppe, näiteks võite uurida seda Geeniuse miniäppi,kust muuhulgas pääseb meie Twitterisse ja saab näha, millised on meie viis viimati avaldatud lugu.

Telefoni seadeid muuta ei saa

Lisaks võib Workflowst teha ka nutika diktofoni,mis salvestab käivitumisel helisid, salvestuse lõppemisel laeb salvestuse automaatselt Dropboxi, otsib seejärel failile lingi ning lubab sul seda jagada. Kui ise töökorraldusi luua ei soovi, on Workflow galeriis saadaval mitmeid kasulikke töökorraldusi, samuti saab igaüks neid sinna üles laadida.

Töökorraldused võivad olla vägagi pikad ja keerulised, muutes telefonis suuremate ülesannete täitmist ehk veidi lihtsamaks ja kiiremaks. Soovikorral laseb äpp ühendada isegi mitu töökorraldust. Kahjuks ei luba Apple rakendustel iPhone seadeid muuta, seega ei ole võimalik luua näiteks töökorraldust, mis õhtul aktiveerides lülitaks välja telefonis bluetoothi ja wifi ning vaigistaks teavitused või autosse istudes ja GPS äppi avades lülitaks sisse ka bluetoothi. Sellest hoolimata on Workflow hämmastavalt võimas ning paindlik rakendus, mille kasutuspiirid seab tihtipeale su enda kujutlusvõime funktsioone välja mõeldes.

Workflow rakendus on saadaval iOSi rakendustepoes.

Fotod: Jakob Rosin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.