Populaarseks osutunud Meitu rakendust ei tasu oma seadmesse paigaldada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
girl-1906225_1920.jpg

Hiljuti on ülemaailmselt populaarseks saanud Hiina juurtega pilditöötlusrakendus Meitu, mis võib aga pahaaimamatute kasutajate infot Hiina valitsuse ning reklaamimüüjatega jagada, kirjutab TechCrunch.

Meitu rakenduse abil on võimalik oma pildid muuta anime-stiilis fotodeks, kus nahk muudetakse heledamaks, silmad suuremaks ning värvid silmatorkavamaks. Kuigi see võib anda vahva tulemuse, ei tasuks ilmselt rakendust enda seadmesse paigaldada.

Rakendus küsib paigaldamisel palju erinevaid ligipääse mitmetele funktsioonidele, mida rakenduse tööks tegelikult vaja ei ole. Nendeks on näiteks telefoni unikaalne IMSI-kood ning info selle kohta, millise sideoperaatori teenuseid klient kasutab või kas telefon on jailbreakitud. IMSI-koodi põhjal oleks võimalik ka kasutaja tegevust mujal internetis jälgida.

Kuigi liigsetelubade küsimine ei ole hea tava, ei ole see midagi ennenägematut. F-Secure turvauurija Sean Sullivan juhtistähelepanu, et kaSnapchat küsib sarnaseid lubasid.

Meitu puhul peetakse riskantseksseotust Hiinaga. Ekspertide sõnul saadab rakendus kasutajate andmed Hiinas paiknevasse serverisse ning kohaliku seadusandluse alusel on nendele andmetele ligipääs ka Hiina valitsusel. Samuti arvatakse, et rakendus võib andmeid müüa erinevatele reklaamipakkujatele, et näidata inimestele suunatud reklaame.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.