Mees, kelle käe sees on kiip: viie aastaga tahavad sellist kõik

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
richardvanhooijdonk.jpg

Eestis käis trendidejälgija ja tuleviku analüüsija Richard van Hooijdonk, kes proovib kõik tulevase enda peal ära. Sellepärast lasi ta ka endale naha alla kiibi süstida, mis muudab ta tänu RFID tehnoloogiale osaks nn asjade internetist.

Nii saab Hooijdonk käe seesoleva kiibiga näitekskoju jõudes avada ukseluku, sest seegi on nutikas lukk ja suhtleb kiibiga üle õhu. Ja kui Hooijdonk oma Teslasse istub, pole vaja tal võtme peale mõeldagi. Auto teab, et ta on rooli taga ja võib sõitma hakata.

Võib-olla on ta hulljulge, enesekindel on ta kindlasti.Geeniuse toimetus jõudis temalt huvitava eksperimendi kohta paar küsimust küsida.

Richard van Hooijdonk, miks te endkiibistasite?

Ma tahan eksperimenteerida tehnoloogiaga. Ma arvan, et tehnoloogia võib meid elus aidata. Aga eksperimenteerida tuleb iseenda peal ja nii ma tegingi. Kui ma neil teemadel räägin, pean ma neist aru saama.

Tegin koostööd Teslaga ja võtmetootjaga, nüüd on mul ise avanev uks ja käivituv auto. Ma tahan tõesti tunda, kuidas on tehnoloogiaga koos elada.

Sama on muide e-tabletiga (Van Hooijdonk selgitas ettekandes, et nn e-pill ehk elektrooniline tablett võimaldab peagi perearstidel monitoorida inimeste tervislikku seisundit ja ennetada haigusi. Ühtlasi mõjutab see ka näiteks tervisekindlustusmakset – kui tarbid palju alkoholi, pead maksma kõrgemat tasu – H.L.). Tervis on väga oluline ja ma tahan õppida, kuidas oma keha paremaks teha ja eluiga tehnoloogia abiga pikendada. Inimesed peaksid seda proovima.

Ma arvan, et mul on suur mõju. Ma olen kahe-kolme aasta jooksul rääkinud või esinenud kokku umbes sajale tuhandele inimesele. Ma tahan neile rääkida, mida ma olen kogenud ja kuulata nende ideid. Tagasiside, mis ma saan, on väga kasulik. Trendide jälgijana kuulan ma ka seda, kuidas inimesed uudistele reageerivad.

Tulevik võib tekitada hirmu või ebakindlust, eriti kui mõelda sellele, et keegi tuleb ja süstib su kätte kiibi…

See on muide väga imelik. Kui sa kannad oma keha peal FitBiti, siis pole midagi. Kui see on paar millimeetrit sügavamal, siis on see on väga hirmus. Nii et ma arvan, et see on lihtsalt süstla-psühholoogia. Kui me suudame sellest üle saada, on olukord teine.

Aga see süstal oli päris karm, eks… Ma lasin selle kohe üles filmida, kui mulle kiip süstiti. Selle vaatamine tekitab šoki ja seda ma tahangi teha. Tulevik ongi šokk, kui sa ei suuda sellel kannul püsida.

Seepärast ma alustasingi kiipide süstimisega ja ma kavatsen neid veel enda sisse süstida.

Ja millal te usute, et juba enamik inimesi hakkab naha all kiipe kandma?

Viie aastaga – siis on see levinud. Ja pange tähele, inimesed hakkavad seda vabatahtlikult tegema. Kui nad saavad aru, et kiibist on neile igapäevaste asjatoimingute juureskasu, nende tervis sellest ainult võidabja nad saavad üle hirmudest, siis hakkavad nad seda vabatahtlikult tegema.

Van Hooijdonk pidas sel neljapäeval Sertifitseerimiskeskuse aastakonverentsil ettekande tehnoloogilistest uuendustest, mis tabavad lähiajal nii üksikisikuid, ettevõtteid kui ühiskondi. Peale käes oleva kiibi lubab ta peagi süstida järgmise kiibi oma kaela, mis on ühendatud pilveteenustega ja nii hakkab ta saama näiteks Google’i kalendrist märguandeid.

Fotod: Ardo Kaljuvee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.