LG lahkus oma mobiiliäriga Baltikumi turult

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
47rs160708a769.jpg

Mullu sügisel teatas Lõuna-Korea tehnikahiid LG suurtest muudatustest ettevõtte juhtkonnas. Muudatuste käigus said neli LG-le olulist valdkonda uued tegevjuhid, kessaid rohkem otsustusvabadust ehk autonoomiat.Geeniusele teadaolevalt oliLG mobiiliosakonna uue juhi David Jungi üks esimesi otsuseid lahkuda Baltikumi turult.

Praktikas tähendab see seda, et LG peatas telefonide tarned kolme Balti riiki.

Esimesed märgid saabusid juba kevadel

Esimene märk sellest, et LG ei ole enam Baltikumile keskendumas saabus juba kevadel. Kui pärast veebruaris toimunud LG G5 esmaesitlust saatis LG Eesti pressiosakond välja suurejoonelise pressiteate, siis aprillis, mil telefon pidi müügile jõudma, oli haudvaikus.

Kui tavaline praktika näeb ette, et uute telefonide saabumisel varustatakse ajakirjanike testseadmega, siis LG ei ole tänaseni ühelegi Baltikumi ajakirjanikule suutnud anda testseadet oma uuest lipulaevast G5-st.

Mida Balti turult lahkumine päriselt tähendab?

Mobiilioperaatorite ja elektroonikapoodide jaoks tähendab LG lahkumine seda, et senist ametlikku maaletootjat enam pole. Kui kaupmehed soovivad edaspidi klientidele pakkuda LG telefone, siis peavad nad endale leidma mõne uue tarnija. Mõnevõrra sarnaneb seis Motorolaga, mille Moto G telefonid on soodsad ja kvaliteetsed. Kuna aga Motorolal siinses regioonis esindust pole, on Moto G telefone võimalik leida ainult mõnest üksikust poest nagu Klick, kes võtnud vaevaks neid maale tuua.

Tavalised telefonikasutajad jäävad LG otsuse järel veel kehvemasse seisu. Nimelt lõpetas LG omauutele telefonidele mõeldud tarkvara tõlkimise. Kasutajate jaoks tähendab see seda, et ühelgil uuel LG telefonil ei ole keelevalikus olemas eesti, läti ega leedu keelt.

"Osana strateegiast tugevdada oma võimekust Euroopa regioonislõpetab LG Electronics mobiiltelefonide müügi Baltikumis. Kõikidele LG mobiiliseadmetele, mis on ostetud kohalikelt volitatud edasimüüjatelt Eestist, Lätist ja Leedust on tagatud ostujärgne teenindus kuni toote kasutusaja lõpuni," kommenteeris Geeniusele firma globaalse kommunikatsiooni juhtKen Hong.

"Mis puudutab LG mobiiliüksust ja mobiiltelefonide müügi jätkamist teistes riikides, siis selle kohta ei ole otsust langetatud.LG on kindel, et see strateegia lubab meil paremini oma ressursse jagada, et saaksime jätkata oma fännide ja lojaalsete klientide teenindamist kogu Euroopas," lisas Hong.

LG telefonid ei ole Baltikumis populaarsed

Eeldatavasti on meie regioonist lahkumise põhjuseks kehvad müüginumbrid. Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology andmetel oli LG nutitelefonide osakaal Baltikumi turul tänavu esimeses kvartalis 10,2%.

Eesti mobiilioperaatorite esindajate sõnul lõpetas LG oma telefonidetarnedjuuni lõpus.

“LG seadmete osakaal Elisa esinduste tükilises müügis on jäänud 2-4% piiresse. Viimastel kuudel on müüginumbrid kasvanud, näiteks mais ja juunis ulatus LG seadmete müügiosakaal tükilises müügis koguni 20%-ni,” kommenteeris Elisa Eesti suhtekorraldusjuht Marika Raiski.Elisa jätkab LG nutitelefone müüki seni kuni seadmeid jätkub.

"Müüdud telefonide arvult on LG telefonid Tele2-s aastatel 2013-2015 olnud stabiilselt kolmas enim müüdud bränd. LG-d edestasid vaid Samsung ja Nokia," ütlesTele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema.

"On väga kahju, et selline väga tuntud ja usaldusväärne bränd Baltimaade mobiiltelefonide turult lahkub. LG telefonid on tuntud hea ekraani poolest – inimesed, kes hindavad telefoni puhul head pildi- ja videokvaliteeti, on sageli otsustanud LG tippmudelite G3 (üks esimesi 2K ekraaniga telefone), G4 ja G5 kasuks. Juhtmevaba laadimist pakkus LG G3 ühena esimestest," lisas Seema.

Seema meenutas, et viimastel aastatel on Eestis populaarsed olnudLG Optimus seeria ja G-seeria telefonid, samuti Nexus."LG Nexus 5 on populaarne arendajate hulgas, sest uue Nexuse telefoniga tuleb alati välja kõige uuem Android operatsioonisüsteem, mille peal saab kiiresti hakata testima rakendusi ja mänge. Müüsime [2015. aastal] ligi 13 000 LG telefoni aastas.LG-d meenutades meenub veel LG Prada mudel, mis oli omanäoline katsetus teha koostööd moetööstusega," rääkis Seema.

Geeniusele teadaolevalt ei mõjuta LG mobiiliosakonna lahkumine Baltikumist ettevõtte teisi tootekategooriad ehk LG televiisorid, pesumasinad ning muud elektroonikaseadmed on Eestis, Lätis ja Leedus endiselt müügil.

Foto:Tyrone Siu/LG/Scanpix

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.