Kuidas Siri ja Google Now enda jaoks paremini tööle panna

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
16646825177_68ff8f46cd_o.jpg

Kui kasutad mõnd viimaste aastate jooksul toodetud nutitelefoni, siis võid leida sealt redutamast targa ning kasuliku digitaalse assistendi. Sellele assistendile on tavaliselt antud tore nimi nagu Siri ja Cortana, või lihtsalt Google Now. Hoolimata nimest oskab assistent kõiksugu huvitavaid trikke, millest sul ei pruukinud õrna aimugi olla.

Kuigi need assistendid eesti keelt ei mõista, saad mõningase inglise keele oskusega neid oma kasuks tööle panna.

iPhone’i sees on Siri

1. Lase Siril endale kohustusi meelde tuletada selle järgi, kus sa oled

Ei ole üldsegi ebatavaline, et päeva jooksul tegemist vajavad ülesanded üles kirjutatakse. Kuid kui need õiges kohas olles meelest lähevad, ei ole sellest nimekirjast just palju abi.

Siri saab siinkohal appi tulla ning ülesannet meelde tuletada, kui asud mõne kindla koha lähedal. Nii võid näiteks Sirile anda käskluse „Remind me to buy milk when I leave“ ning kui Siri tuvastab GPSi abil liikumise kuvataksegi meeldetuletus. Niisamuti on võimalik Siril käskida meeldetuletus kuvada, kui asud kindla asutuse lähedal. Näiteks võid öelda „Remind me to buy milk when I’m at Comarket“ ning kaupluses viibides tuletabki Siri seda meelde. Asukohana võib kasutada ka sõnu “home” ja “work“, mispuhul Siri ilmselt palub nende kodu ja töö aadressi täpsustadA.

Selle funktsiooni kasutamiseks tuleb ettevõtetele küll kontaktid luua ja nende aadress ära märkida, kuid pikemas perspektiivis võib see elu oluliselt mugavamaks muuta.

2. Luba Siril oma kalendri eest hoolt kanda

Kalendri haldamine võib nii mõnegi jaoks olla üks igavesti tüütu ning stressirohke tegevus, kuna ekslikult vale sissekande kustutamine võib tähendada mõne koosoleku unustamist. Siri oskab sind aga kalendri haldamisel aidata. Talle tuleb vaid öelda, mida ning millal sa teha, muuta või kustutada soovid ning sõbraliku häälega daam sinu nutiseadmes kannab ülejäänu eest ise hoolt.

Kui soovid, et Siri kalendriga hästi hakkama saaks, siis tuleb talle ka võimalikult palju infot anda. Öeldes näiteks „Schedule a meeting for 10 a.m tomorrow with Tom Murakas“ kantakse see kohe kalendrisse ja kui Tom on kontakti salvestatud, saab tema samuti kohtumise kohta meeldetuletuse.

Samuti võid Sirilt küsida, mis kalender päevaks näitab: “Is there anything on my calendar tomorrow?”. Siri näitab vastava päeva sissekandeid.

3. Õpeta Sirile kuidas nimesid hääldada

Kui Siri peaks mõnd nime aadressiraamatus valesti hääldama, siis tuleks talle sellest märku anda öeldes „That’s not how you pronounce his/her name“. Seepeale palub Siri sul kontakti ees- ning perekonnanime uuesti hääldada ja lubab sul kolme variandi seast kõige sobivama välja valida.

4. Lase Siril õige number valida

Võid paluda Siril mõne kontakti number valida. Seda on eriti mugav teha, kui oled autoroolis ja telefoni puudutada ei tohi. Siis tasub käskluse lõppu lisada ka see, et Siri paneks kõne valjuhääldile: “Call Tom on speaker“. Kui vastava inimese kohta on telefoniraamatus mitu numbrit, palub Siri täpsustada, millisele tahad helistada.

Mugav on ka see, et kõne tegemiseks ei peagi tingimata inimese nime ütlema, kui tegu on sugulasega. Võid öelda inglise keeles, millisele sugulasele tahad helistada, näiteks “Call my brother” või “Call my mother-in-law“. Esimest korda nii tehes palub Siri täpsustada, mis selle sugulase nimi on ja edasi jätab assistent juba meelde, milline kontakt aadressiraamatust otsida.

Google Now on Androidiga telefonides, aga ka iPhone’is

Sarnaselt Sirile on Google’il väga palju käsklusi, kuid erinevalt konkurendi assistendist on need üpriski lühikesed ja loogilised ning neid on väga kerge ise välja mõelda. Mõnedeks vähemtuntud käsklusteks on ilmselt korraldused nagu „Post to [Twitter]: [Oh wow!]“. See käsklus töötab ka Facebookiga, kuid eesti keeles ei ole selle käskluse abil võimalik oma mõtteid postitada.

Samuti on Google Now arsenalis palju reisimisel abiks tulevaid käsklusi. Huvitavamad neist on võimalus paluda sõnu tõlkida, öeldes näiteks „How do you say [good night] in [Japanese]?“ ning saades vastuseks tõlke soovitud sõnale soovitud keeles.  Samuti on võimalik uurida lennuinfot, öeldes lennufirma nime ning lennunumbri kujul „What’s the flight status of [United] flight [735]“.

Google’i assistent näitab üldjuhul paremat kõnetuvastust, eriti kui tegu on mürarikka keskkonnaga. Kuid samas on see mugavam lihtsate ühekordsete päringute ja veebiotsingute jaoks ja kaotab vahel konteksti eelneva päringuga.

Foto: downloadsource.com

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.