Kõik, mida sul on vaja teada Netflixi vaatamisest: mis seadmed sobivad, palju andmemahtu kulub ja kõik muu vajalik

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
was8992481.jpg

Äsja Eestisse jõudnud Netflix pakub kõigile filmide ning sarjade fännidele vaatamisrõõmu, kui selle kataloogist ainult midagi huvitavat leiab. Netflixi eripära on see, et seda saabvaadata pea igast seadmest:nutitelerist, telefonist, tahvelarvutist,PlayStationi või Xboximängukonsooliga või Apple TV ning teiste meediamängijatega.

Netflixi kasutamiseks on vaja püsivat ja kiiret internetiühendust. Kõrge kvaliteediga filmid võtavad palju andmemahtu, sestap mida paremat pilti näha soovid, seda parem internetiühendus sul peab olema. Miinimumnõudeks on Netflix seadnud 0,5 megabitti sekundis allalaadimiskiirust, kuid on üsna tõenäoline, et ka kõige kehvema kvaliteediga sarja vaatamiseks laadimine võtab sellise kiiruse juures tunde. Soovituslikud kiirused on järgmised:

  • Standardkvaliteet (millega näeb kogu sisu odavaimas paketis): 3 Mbit/s allalaadimiskiirust
  • HD kvaliteet (millega näeb sisu keskmise hinnaga paketis): 5 Mbit/s allalaadimiskiirust
  • Ultra HD ehk 4K kvaliteet (millega näeb osa sisu kalleima hinnaga paketis): 25 Mbit/s allalaadimiskiirust

Kui sa pole kindel, milline on sinu kodune internetikiirus, saad seda lihtsalt ja kiiresti kontrollida interneti kiirusemõõtja abil siin.

Lisaks võib juhtuda, et soovid vaadata sarju seal, kus kaabliga või wifiga püsiühendust pole, kuid internetti pääseb üle andmeside. Siis on oluline teada, kui palju andmemahtu Netflixi vaatamine firma enda hinnangul "läbi põletab":

  • Standardkvaliteedis video puhul kulub 0,7GB andmemahtu tunnis
  • HD kvaliteedis (1080p) video võtab 3 GB tunnis
  • Kõrgeima videokvaliteedi (4K) puhul kulub 7 GB tunnis

Laua- ja sülearvutid

Hea lihtne viis Netflixi vaadata on arvutist. Teed brauseri lahti, lähed Netflix.com ja hakkad vaatama. Kui soovid, ühenda arvuti teleri külge ja näed pilti suuremalt.

Netflix striimib pilti HTML5-s ja Silverlightis ehk kahes erinevas tehnoloogias, kuid kasutaja ei pea selle pärast tegelikult pead vaevama. Peaasi, et arvutis oleks Netflixile sobiv brauser (HTML5 jaoks Chrome 37 või uuem, Internet Explorer 11 või uuem Windows 8.1 või uuemaga, Edge Windows 10 peal, Firefox 42 Windows Vista või uuemaga, Opera 33 Windows Vista või OS X 10.9 või uuemaga, Safari OS X 10.10 või uuemaga).

Huvitav on aga see, et Chrome'is, Firefoxis ja Operas on maksimaalseks kvaliteediks 720p. Kui tahad arvutis 1080p pilti näha, tuleb kasutada Internet Explorerit, Edge'i või Safarit.

Nutitelefonid ja tahvelarvutid

Netflixi parim osa on, et sa saad ta tasku pista ja üks kõik kus sobiv internetiühendus on, seda vaadata. Jah, kahjuks ei luba Netflix filmeoma seadmesse laadida, et neidlennukis või mujal ilma internetitavaadata. Aga kui ühendus on, siis saab filmi telefoni või tahvelarvutisse striimida küll.

Androidi-seadmete puhul oleks heavähemaltAndroid 4.0 operatsioonisüsteem, sestvanematele Androididelepakub Netflix vähem funktsionaalset ning vanemat rakenduse versiooni. Samas onAndroid 4 juba üpris vana, nii et ilmselt see probleemiks ei ole.

Netflixi saab vaadata ka virtuaalreaalsusest, juba praegu toetab taSamsungi virtuaalreaalsuse komplektiGear VR ning kui Oculus Rift tänavu müügile tuleb, saab see ka Netflixi toe.

iOSi puhul toetab Netflix kõiki seadmeid alates iOSversioonist 7.0, vanemad seadmed peavad rahulduma Netflixi vana versiooni ning 480presolutsiooniga. VanemadiPodid, iPadid jaiPhone'id näitavad pilti 720P resolutsiooniga ning iPhone 6S Plus, 6 Plusning retina-ekraaniga iPadid kuvavad loomulikult 1080presolutsiooniga HD videot.

Kodused meelelahutusseadmed

Kõige mõnusam on siiski haarata ühte kätte kauss lemmiksnäkkidega, teise pult ja vajuda pehme diivani soojusesse, silme ees lahti rullumas lemmikfilmid. Netflix pakub kodus nautimiseks paljusid võimalusi. Sarju ja filme saab vaadata otse enamikest nutiteleritest, samutiläbiApple TV, Chromecasti või Amazoni Fire TV pulga.

Ja see pole veel kõik. Netflixi oskavad mängida mitmed nutikad Blu-ray mängijad ning terve müriaad igasuguseid meediamängijaid, mida poest saab osta.Netflixi endanimekirja seadmetest, millest Netflixi näeb, leiad siit, aga see ei pruugi olla täielik. Ülevaatlik nimekiri on ka Wikipedias.

Üks oluline Eestiga seotud asi veel: eestikeelseid subriitreid praegu ei ole ja me ei tea, kas tulevad. Eesti filme ja seriaale ka ei ole.

Avafoto: Scanpix

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.