Gorilla Glass jõudis autodesse: Uue Ford GT aknaklaas on tehtud sellele väga sarnasest klaasist

Kasutaja Geenius pilt
Geenius
1 aasta 1 kuu tagasi

Lisaks muule märkimisväärsele tehnoloogiale on uue Ford GT superauto juures huvitav ka esiklaas. Nimelt on Ford teinud koostööd tuntud nutiseadmete ekraaniklaasi tootjaga Corning, kelle toode Gorilla Glass kaitseb juba aastaid kvaliteetsete nutitelefonide ekraane.

Eritööna tehtud mitmekihilist hübriidklaasi kasutatakse lisaks esiaknale veel auto taga asuva mootori kattena. Fordi sõnul on Corninguga koostöös loodud klaas õhem ja umbes 30% kergem tavalisest autodes kasutatavast klaasist. See tähendab paremat kiirendust, pidurdust, juhitavust ja väiksemat kütuse kulu.

3-4 millimeetri paksusesse klaasi, on suudetud kokku panna kolm kihti: sisemine kiht on tugev autotööstuses kasutatav hübriidklaas, keskel on müra summutav termoplast ja välimine kiht on aeglaselt jahutatud klaasist. See kõik tagab kriimustuskindla akna, mis on vähemalt sama tugev kui tavalisest lamineeritud klaasist tehtud variandid.

Kuna superautodes kasutatud tehnoloogiad kipuvad aastate jooksul ka rahakotile sõbralikumate automudelite varustusse jõudma, tasub rõõmustada. Varsti võivad auto esiklaasile tekkivad kriimud olla minevik (või kui sa nüüd vaatad oma Gorilla Glassiga kaetud telefoni ekraanile, siis kahjuks ka olevik).

Testid: Jah, osta!

Jah!Jah!

Testid: Ei, ära osta!

Ei!Ei!