Facebooki äpp on tõeline akuvampiir, kasutage parem facebook.com veebilehte (UUENDATUD: parandus on nüüd väljas)

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
facbook.jpg

Uuendatud 23. oktoobril:
Facebook tõi välja äpiuuenduse, mis peaks probleemid liigse akukulutamisega lahendama, kirjutab Engadget. Kõigil iOSi-kasutajatel tasub minna äpipoodi uuendust alla laadima. Mingit vandenõuteooriat ei ole, Facebook leidis äpist kaks probleemi, millest üks oli seotud nähtusega nimega "CPU spin" ehk äpp käis kogu aeg võrgust infot küsimas ilma, et oleks vastust saanud ja see kulutas akut. Teine probleem oli tõepoolest audioga, nimelt kui pärast video vaatamist Facebooki äpp sulgeda, jäi ta selle audiorada siiski hääletult edasi mängima ja see koormas protsessorit ehk selle kaudu ka akut.

Facebooki mobiiliäpp imeb meeletult akut isegi siis, kui seda ei kasuta. Nii on raporteerinud paljud iPhone'i kasutajad ja näib, et Facebook on salaja mobiilis tegutsemiseks kõiksugu nippe tarvitanud.

Üks blogija kirjutab, et telefoni andmetel on Facebook kasutanud akut 3,4 tundi taustal – see tähendab nii, et äpp ise ekraanil lahti polegi – kuigi äpil on spetsiifiliselt keelatud taustal töötada. Sarnasesthädaston teatanud teisedki.

iOS'i spetsJonathan Zdziarski on analüüsinud, et ilmselt kurnab akut see, et Facebooki äpp logib väga usinalt kasutaja asukohta. "Näib, et kui Facebookil lubada asukohta näha, siis see on osa sellest taustatööst, mis aku ära tapab," pakkus ta.

Maci-spetsFederico Viticci usub, et äpp kasutab pidevaks asukoha salvestamsieksalatuid võtteid.

"Ma pakun, et Facebook kaaperdabiOS-is heliriba ja mängibtaustal maha helitut audiot," kirjutas ta. Tema sõnul võib see trikk käivituda isemängivate videotega, mida Facebooki äpis tihti kohtab. Pärast video lõppu jääb äpp mahamängima vaikust – inimene ei kuule midagi, kuid süsteemi jaoks tuleb äpist heli.

See tähendab, et pärast kodunupule vajutamist (äpp kaob ekraanilt) ei laseks operatsioonisüsteem tavajuhul Facebookil enam edasi tegutseda, kuid kuna äpis jääb mängimahelitu video, saabki äpp taustaltegutseda.

Facebook on juba teatanud, et "uurib asja ja püüab ruttu ära parandada".Kahtluse korral tasub Facebooki äpp oma iPhone'st kustutada ja vajadusel korral sotsiaalvõrgustikus käia läbi brauseri.

Avafoto:Kārlis Dambrāns (Creative Commons)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.