Cartoon kasutab esmakordselt Eesti Laulul motion capture tehnoloogiat

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
imagecapture.jpg

Elektroonilist muusikat viljelev Cartoon esineb laupäeval Eesti Laulu esimeses poolfinaalis looga Immortality, mille vokaalosa esitab Kristel Aaslaid. Bänd kavatseb esimest korda Eestis lavale tuua virtuaalse esineja, milleks kasutatakse motion capture tehnoloogiat.

Juba eelmine kord Cartooni produtsendi Hugo Martin Maasikaga juttu ajades kuulsime, et Eesti Lauluks on neil midagi enneolematult lahedat plaanis. „Tahame teha midagi, mida pole enne sellel võistlusel tehtud,“ rääkis Maasikas.

Eile õhtuks oli Cartooni Facebooki seinale ilmunud tiiser, mis andis aimu, mida laupäeva õhtul nende lavaetteastest oodata võib.

Enneolematu lavašow kommenteeris kunagine Bedwettersi laulja ja nüüdseks üks Cartooni produtsentidest Joosep Järvesaar, kelle sõnul hakkas idee arenema tahtest teha midagi teisiti. “Väga tobe oleks minna kolmekesi lavale plaadimängija taha teesklema.” Järelikult tuli välja mõelda viis, kuidas viia Cartoon lavale ilma, et poisid seal tegelikult oleks.

Vastuseks osutus värviline multikas. Jah, see tõesti on nii, Cartooni laval ei näe, aga kui Immortality peaks Eesti Laulu juhuslikult võitma, sõidavad kõik liikmed ka Rootsi Kristelile kaasa elama.

Motion capture filmiti Leedus

Kuidas sensatsiooniline video täpsemalt lavaliikumisse sobitub ja kas multikategelase ja Kristeli vahel on ka interaktiivne suhtlus nagu eelmise aasta Måns Zelmerlöw võiduloo puhul, Järvesaar ei täpsustanud.

Kõik liigutused, mida virtuaalne karakter videos teeb, on Kristel Aaslaiu enda miimika. „Ta käis spetsiaalselt Leedus, kus talle pandi külge andurid, mis võtsid tema liigutused üks ühele üles,” rääkis Järvesaar. See tehnika on tuntud moton capture nime all.

Projekti teostajaks oli Eesti oma FrostFX, firma, mis on teinud eriefekte “Tujurikkujale” ja paljudele teistele Eesti mängufilmidele ning reklaamidele. Appi võeti ka animaatoreid ja arvutigeeniuseid Indiast ja Leedust.

Kui tavaliselt nõuavad sellised asjad pikka planeerimist ja ajakulukat teostamist, siis see animatsioon tehti asjaolude sunnil valmis kahe kuuga. Joosepi sõnul kvaliteet sellepärast siiski ei kannatanud. “FrostFXi puhul oli tegemist täielike professionaalidega,” kiidab Järvesaar. Praeguseks hetkeks on animatsioon ka terviklikult valmis, et Eesti rahvas saaks juba laupäeva õhtul sellele kaasa elada.

Kuigi Eurovisioonil on laulja häälele sätestatud küllaltki karmid reeglid, näiteks ei tohi kasutada elemente, mida ei ole võimalik kaasa laulda teiste hulgas (vox chopi jms). Cartoni tööd see Joosepi sõnul siiski ei seganud ja laul produtseeriti täpselt samamoodi nagu teisedki.”Kahjuks oli Kristelil poolfinaali salvestuse ajal kõva külmetus, aga ta oli väga tubli ja andis endast parima, see ongi meie Cartoooni-pere moto,” lisas Järvesaar.

Sarnasusi Rootsi võidulauluga Joosep ei pelga. “Mõlema loo puhul on visuaalile palju mängitud, aga oma olemuselt on tegemist siiski millegi muuga.”

Soovime Cartoonile laupäevaks tuult tiibadesse, see üllatus oli tõesti nii tehnilises kui muus mõttes vinge.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.