5 põhjust, miks sel aastal Latitude59 tehnoloogiakonverentsil osaleda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
latitude59.jpg

Kätte on jõudnud aasta tihedaim ja põnevaim nädal kõigile Eesti startup- ja tehnoloogiahuvilistele, ICT Week, mille raames leiab aset ka juba 9. korda toimuv Latitude59 konverents. Üritus toob Kultuurikatlasse kokku ligi 1500 osalejat, nende hulgas rahvusvahelised tehnoloogiagurud, startupid ja investorid nii Eestist kui lähimaadest ning isegi suisa kuninglikud külalised.

Latitude'i korraldajad jagasid viis põhjust, miks sel aastal tasuks tehnoloogiakonverentsist osa võtta või seda jälgida.

1. Hea võimalus näha tulevikku

Latitude59 kavas on sel aastal teemad ja tehnoloogiavaldkonnad, mis täna veel maailmas liiga laialt teada-tuntud ja kasutuses ei ole, kuid on kindlasti tõusuteel ning lähiaastail argitegevustesse integreerumas. Nii tuleb näiteks arutlemisele ja tutvustamisele see, kuidas robootika hakkab traditsioonilisi äriharusid muutma ja mõjutama; kuidas hiiglaslikke andmemahte töödelda ja äriliselt kõige edukamalt ära kasutada; kuidas tehisintellekt meid igapäevases asjaajamises assisteerima hakkab ning milline näeb välja tulevik virtuaalreaalsusega.

2. Kohtud ja tutvud nii praeguste kui tulevaste Eesti startup-tähtedega

Läbi aastate on Latitude59-l nii startup äriideede võistlusel kui ka demoalal osalenud paljud Eesti startupid, kes tänaseks kasvanud igati edukateks, teiste seas näiteks Sorry As A Service ja Guaana. Ka sel aastal on end demoalal tutvustamas üle 30 startupi, kellest mitmed kasvavad järgmisteks Eesti startup edulugudeks. Konverentsil osalejad saavad võimaluse tunnistada ning olla osake nende tulevaste edulugude alguspäevadest!

3. Lood lihtsalt ja mugavalt erialaseid kontakte

Latitude59 korraldustiim on väga lihtsaks teinud uute kontaktide loomise üritusel alates sellest, et osalejate nimekiri on üleval kodulehel, kus saab endale huvipakkuvad kaasosalejad juba varakult tuvastada ning seejärel kasutada ürituse mobiilirakendust, et nendega ka kohtumised kokku leppida.Kohtumiste läbiviimiseks on sel aastal olemas suisa eraldi ala, mille hubasuse ja sujuva töö eest vastutab Tehnopol Startup Inkubaator.

4. Kuuled rohkelt edukate tehnoloogiagurude, investorite ja ettevõtjate kogemusi

Startup-maailmas on olulisel kohal kogemuste vahetamine ning teiste omadest õppimine. Ise ohtrate vigade läbitegemiseks pole ei aega ega ressursse. Latitude59 esinejate seas on teiste hulgas näiteks Silicon Valley investorid Kamran Elahian ja Tim Draper, kellest esimene jagamas kogemusi, kuidas läbikukkumisega toime tulla ning teine, kuidas uusi ettevõtjaid edukalt innustada ja toetada. Lisaks räägib veel ka näiteks GrabCADi asutaja Hardi Meybaum sellest, kuidas Euroopas tehnoloogiaettevõtteid suureks kasvatada ning kavas on paneel, kus osalejateks ka Google ja Fortumo, kes jagavad muljeid,kuidas suurettevõtted ja startupid omavahel edukalt koostööd saavad teha.

5. Suurepärane võimalus töiselt puhata

Peale tiheda ja sisuka põhiprogrammi käib Latitude59-ga kaasas ka meeleolukas sotsialiseerumine. Nii toimub näiteks esimese konverentsipäeva lõpus mitmeid pidusid, sealhulgas ürituse ametlik pidu Telliskivi Loomelinnakus asuvas Punases Majas, mida korraldab digitaalturunduse valdkonna startup Adcash. Peole on oodatud ka kõik need huvilised, kes kahjuks konverentsile ei jõua!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.