15.10 Restart: mis peaks juhtuma, et igasse Eesti kodusse valguskaabel tuleks?

Kasutaja Henrik Roonemaa pilt
Henrik Roonemaa
3 kuud 1 päev tagasi

Selle nädala saade on pühendatud valguskaabli teemale. Kas ja kunas saab iga Eesti kodu valguskaabli interneti jaoks? Mida saaks igaüks juba praegu teha, et oma majasse see saada? Kuidas naabritega seljad kokku panna ja kulusid kordades alla tuua?

Saates on külas Telia võrguarenduse juht Toivo Praakel ning äsja Pärnumaal käivitatud projekti Digitee konsultant Olav Harjo.

Nad räägivad sellest, miks teatud hulk inimesi arvab, et ELASA projekt ehk Euroopa Liidu kaasabil ehitatav interneti baasvõrk peaks ka nende koduni ulatuma (kuigi see on ekslik) ning kuidas siis ikkagi saaks nii, et valguskaabel koju tuleks.

Üle Eesti on mitmes kohas elanikud juba koondunud ning valguskaabli oma küla majadesse toomise kulud kambapeale ära jaganud. Kui muidu võib fiibri koju toomine maksta tuhandeid eurosid, siis kambakesi tehes võib see kulu lausa sadade eurodeni kukkuda.

Teistlaadne projekt on käivitumas Pärnumaal: digitee.ee. Seal on otsustanud seljad kokku panna lausa omavalitsused, et terve maakond valguskaabliga katta ja viia see kõigi nende majadeni, kes tahavad ja on nõus kuni 600-eurost liitumistasu maksma.

Saatejuht Henrik Roonemaa portaalist Geenius.ee.

Kuula saadet siit:

Testid: Jah, osta!

Jah!Jah!

Testid: Ei, ära osta!

Ei!Ei!