Vernee Thor: kui sa oled mõelnud odavat ja head Androidi-telefoni osta, tasub lugeda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
vernee1.png

Mul on telefonide testimiseks välja kujunenud laiskusindikaator. See tähendab, et kui ma ei viitsi testitelefonist SIM-kaarti välja võtta ja oma iPhone’i tagasi panna, on järelikult tegemist piisavalt hea telefoniga. Vernee on mul juba teist või kolmandat nädalat käigus, muljetavaldav saavutus nii odava telefoni kohta.

Vernee Thori testi võtmine algaski tegelikult naljana. Kusagilt internetist jäi silma, et selline uus Hiina odavtootja on olemas, aga mitte lihtsalt tootja, vaid sarnaselt näiteks üsna tuntud Xiaomile ka ikkagi ambitsioonidega end brändida. Tootja on Vernee ja mudel on Thor, kõlab ju päris hästi, kas pole. Nagu oleks tegu mõne peene Prantsuse konjakiga, nagu kolleeg Hans Lõugas täheldas.

Aliexpress tõi Thori kohale, koos saatekulu ning tollideklaratsiooni vormistamise tasuga (ma ei osanud seda ise teha) läks see maksma umbes 160 eurot. Karbist tuli välja täiesti iseloomutu välimusega must plönn, lihtsalt geneeriline “telefon”. Korralikult tehtud, moodne kergelt kummine tagakaas ja puha. Välimuse osas pole Thori juures midagi erakordset, aga pole samas ka üldse mitte midagi ette heita. Teda nagu polekski füüsiliselt olemas ja see pole paha asi. Las sisu särab.

Mingi protsessor ja mingi mälu

Kusjuures särabki. Ausalt, ma näitan nüüd võibolla mõne jaoks üles oma ebaprofessionaalsust, aga ma ei tea, mis tal sees on. Mingi MediaTeki protsessor, mingi hulk mälu, vist 16 GB sisemälu ja 4G on ka kindlasti, seda ma tean. Kaamerad on küljes, sõrmjäljelugeja ka (see töötab okeilt) ja 5-tolline 1280 x 720 IPS LCD ekraan. Selle viimase ma vaatasin praegu internetist järgi.

Vernee Thor on selline telefon, mille sa ostad siis, kui sul on täiesti suva, mis seal sees on, aga sa tahad endale odavat hästi töötavat telefoni. Täpselt see ta muide ongi, mu laiskusindeksis on ta kõrgel kohal just seetõttu, et kõik need nädalad on olnud teda väga normaalne kasutada. Ekraan on okei, telefon ise piisavalt kiire, tarkvara ei ole uimasemaks jäänud, ma saan temaga kõik vajaliku tehtud ja ta ei käi mulle mitte mingil moel närvidele. Selles mõttes on ta nagu hea päevapraad. Sööd kõhu täis ja lähed edasi, miski ei ajanud närvi, aga miski ka ei vaimustanud. Homme enam ei mäleta, mida täna sõid, aga oma ülesande täitis ta ära.

Üks asi siiski vaimustab: aku. See peab müstiliselt hästi vastu, õhtuks on mul tavaliselt üle poole järel. Ükspäev istusin hommikust õhtuni konverentsil, arvutit ei teinud kordagi lahti, aga terve päev oli netis telefoni kaudu asjaajamist ja ka siis oli keskööks veel täitsa korralikult akut.

Kaamera ei näe hämaras

Ja kaks asja on probleemsed. Esiteks kaamera, mis päevavalguses on odavtelefoni kohta täitsa normaalne, aga kui hämaramaks kisub, laguneb asi koost nagu Rahvaliit pärast mäletate küll mida. Mingi piirini teeb Thor veel head nägu ja püsib joonel, aga kui valgus tema jaoks alla kriitilise piiri langeb, ei tee ta enam isegi nägu, et üritab pilti kätte saada. Ütleme nii, et ilma päikesevalguseta toas on asjad veel talutavad, aga hämaras toas enam sugugi mitte.

Teine asi on tarkvara, mis on üldiselt väga normaalne, Android 6.0 ilma erilise Thori-poolse ümbertegemiseta, aga aeg-ajalt teeb pisikesi rumalusi. Näiteks ei lubanud ta ühel hetkel mul sisse lülitada hotspoti funktsiooni, restart aitas. Ükspäev läks kõne ajal mingil moel lennurežiim peale. Valdavalt selliseid asju ei juhtu, aga mõnel korral on ette tulnud. Päris sada protsenti korras need asjad järelikult pole, aga võib-olla ma olen lihtsalt iPhone’i töökindlusega liiga ära harjunud.

Tasuta nõuanne Geeniuselt

Nüüd siis jääb üle küsida see kõige tähtsam küsimus: kas ma soovitan kellelgi Vernee Thori osta? Mul pole viimasest ajast kogemusi teiste sama hinnaklassi telefonidega, nii et kahjuks ei oska ma teda teistega adekvaatselt võrrelda, aga ilma selletagi julgen soovitada küll. 2015. aasta Moto G mudel on samas hinnaklassis, aga sel pole sõrmejäljelugejat ega kahe SIM-kaardi pesa nagu Thoril on. Kaamera on aga küllap jälle parem. Lätlastel on oma odavtelefonid Just 5 brändiga ja nende X1 sai meie testis viimati küll kiita, aga samas X1 on Verneest oma 40-50 eurot kallim.

Ja nüüd anname me sulle Geeniusest täiesti tasuta täiesti omakasupüüdmatut nõu. Just5 X1 ja Vernee Thor on täpselt üks ja seesama telefon, kui välja arvata kolm detaili: Verneel on sõrmejäljelugeja, mida Just5-l ei ole, Just5-l on 32 GB mälu Vernee 16 GB vastu ja Verneel jookseb Android 6, Just5-l aga Android 5. Kõik muu on täpselt sama: korpus, tehnilised näitajad ja nii edasi.

Niisiis, kui sa oled sellist telefoni otsinud, mine osta Vernee ja kui hiljem vaja, siis mälukaart juurde. Saad täpselt sama telefoni palju odavamalt, koos sõrmejäljelugejaga ning uuema Androidiga. Ainult arvesta siis, et probleemide korral saad Just5 poodi tagasi viia, Verneega on keerulisem.

Jah, osta,

kui sa oled valmis garantiiküsimustes veidi riskima. See on hea, kiire, korralik toode inimesele, kes tahab 160 euro eest lihtsat nutitelefoni.

Vernee Thor

ProtsessorMediaTek MT6753, kaheksatuumaline, 1,3 GHz
Ekraan5 tolli IPS LCD
Mälu3 GB RAM, 16 GB mälu, mälukaardipesa
Kaamera13 MP, video kuni Full HD 30 fps juures, esipaneelil 5 MP
Ühendused2 SIM-kaardi pesa, USB, GPS, Bluetooth 4.0 WiFi (b/g/n)
Aku2800 mAh
OSAndroid 6
Mõõtmed7 x 14,2 x 0,79 cm
Kaal140 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.