Valgussensoriga JBL Pulse 2 kõlar toob uusi toone igasse päeva

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
pulse-esi.png

Kui oled pikalt otsinud kõlarit, mida saaksid kaasas kanda, endaga duši alla võtta ning kriisiolukorras taskulambina kasutada, siis võib viimastel päevadel minu käes olnud JBL Pulse 2 olla just sinule mõeldud.

Kõlari kasutamise kogemust on väga keeruline edasi anda, kuna heli on vägagi subjektiivne nähtus. Mõnele meeldib see ühte moodi, teisele teistmoodi. Mõni tahab bassi, mis ka naabermajal aknad eest väristaks, ning mõni tahab, et kõlarist tulevad kõrged noodid köögis asuvad veiniklaasid kildudeks kisendaks.

Piimapaki raskune tünn

Pulse 2 näol on tegemist tünniga, mis kaalub veidi vähem kui tavaline piimapakk. Materjalidena on JBL otsustanud kasutada plastikut ning ka kummi kohtades, kus midagi tähtsat on vaja kinni katta. Aga sellest pole midagi, plastik on tugev ja korralik ning Pulse 2 meenutab käes hoides pigem kivi kui plastikust tünni.

Asetades kõlari pikuti enda ette võib mõlemalt poolt leida nuppe ja muid vahvaid vidinad, millega saad sina kõlariga suhelda ning see omakorda välismaailmaga. Ühelt poolt leiad algatuseks hulga enam-vähem töötavaid nuppe, mis lubavad muuhulgas seadme sisse lülitada, lülitada sisse bluetooth-otsingu ja heli reguleerida. Nuppe tuleb harjumatult kõvasti vajutada. Teiselt poolt leiad vaid üheainsa nupu, mis aktiveerib valgussensori.

Just nii, valgussensori. Nuppude kohal on telefonikaamerat meenutav lohk, milles peidab end klaasi taga sensor ja väike LED-pirn, mis annab märku, kui nuppu on vajutatud.  Valgussensori abil on võimalik panna kõlari korpusel asuvad tulukesed kopeerima toas olevaid värvitoone. Tulukesed korpusel tunduvad kui lohud golfipallil, aga on oluliselt väiksemad ning madalamad. Korpuse mõlemast otsast leiab hääleallikad ehk seal peidavadki end kõlarid.

Lummav valgusmäng

Pulse 2 üks suurimad müügiartikleid, mis seda teistest samataolistest kõlaritest eristab, on selle oskus lisaks muusika mängimisele luua ka kena ning särav valgusetendus. Terve kõlari korpus on kaetud väikeste tulukestega, mis vastavalt valitud režiimile süttivad, erinevates värvides erinevaid kujundeid loovad ning siis vastavalt muusikale tekitatud kujundeid liigutavad.

Valguskujundeid saab muuta nupust, aga ka määrata endale meelepärane JBLi äpis (valikus on näiteks liivakella muster või vihmapiiskasid meenutav lahendus). Mõnikord oli küll keeruline mõista, mis kujundus parasjagu valitud on, kuna kõlar otsustas suvalisel hetkel mõnd omavalitud tulukuestetantsu esitama hakata.

Korpust katvate tulukeste juures tuleb mängu ka eelmainitud valgussensor. Suunates kaameralaadse ava mõne kindla värvi või ruumi poole ning vajutades tagaküljes asetsevat nuppu, sütib ava juures korraks sinakas LED-tuli, mis annab märku, et ta on nüüd ruumi skänninud. Teoorias peaks korpusel olevad tulukesed nüüd süttima samades toonides, mis on toas esindatud. Reaalsuses see nii aga enamasti ei juhtunud. Mõnikord sai sensor tõesti aru, mis värvi ma silmas pidasin ning pani tulukesed samas toonis tantsima, kuid enamikel kordadel valis ta värvitooniks midagi täiesti suvalist.

JBL on tulukesi kavalalt ära kasutanud selleks, et anda märku, mis astme peal kõlari helitase parasjagu on. Klõpsides esiküljel asuvaid pluss- ning miinus-nuppe, mis on mõeldud heli reguleerimiseks, kuvavad tulukesed kõlari korpusel sinu poolt valitud taset. Helitaseme näidik ei ole küll midagi ennenägematut, kuid säärane lahendus püüdis tähelepanu.

Kasuta vannipardina

Kõlari arvustuse juures on ilmselt paslik rääkida ka sellest, kas ta heli ka mängib ning kuidas ta sellega hakkama saab. Lühidalt – teeb häält küll. Päris hästi isegi.

Ma ei pea ennast küll eriliseks audiofiiliks, kuid köögiraadiol ning hea heliga kõlaril teen vahet ikka. Pulse 2 mängib muusikat ning muud heli vägagi kenasti. Bass on piisav, kuid mitte midagi sellist, mis aknad värisema paneks. Kõrgete nootide mängimisega saab ta samuti kenasti hakkama, kuid ei tasu karta, et köögis aariat kuulates klaasid puruneksid. Kõik on tasakaalus.

Kui otsid kõlarist midagi väga kindlat, näiteks seinu väristavat bassi või kõrvulukustavaid kõrgeid noote, siis see kõlar ilmselt pole sinule. JBL on tabanud märki luues väga hästi tasakaalus heliprofiiliga kõlari. Midagi pole liiast ning midagi pole ka puudu. Ning samas, kõlar suudab oma suuruse kohta ikka parasjagu kõva heli tekitada. Seega ei tohiks olla mingit probleemi seda suuremas peoatmosfääris või duši all kasutada.

Jah, lubaduste järgi on Pulse 2 pritsmekindel, seega duššivoolikust voolav vesi või peolauas pealeläigatatud Cosmopolitan ei tohiks sellele liiga teha. Oma testimisaja jooksul ma siiski kõlariga vanni ei jõudnud, kartuses toimetaja kibedat riidlemist, et suutsin kõlari ära uputada. Seega, vannipardiks tasub Pulse 2 võtta vaid omal vastutusel.

 

Fotod: tootja

 

Jah, osta,

sest tegemist on väga hea kaasaskantava kõlariga, millel on korralik ning usaldusväärne aku ning mis pakub lisaks heale helikvaliteedile ka lummavat valgusmängu.

JBL Pulse 2

MüügilEuronics
Hind€200
Heli sagedusala85Hz – 20 kHz
Heli võimsus16 W
Signaali-müra suhe80 dB
Valjuhääldite arv2
Aku tööaegkuni 10 h
kaal775 g
kõrgus8,42 cm
laius19,44 cm
sügavus8,42 cm

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.