See aktiivsusmonitor astub Fitbiti kandadele ja maksab vähem kui pühapäevane poeskäik

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
1.jpg

Kui mingi asi kõlab liiga hästi, et olla tõsi, siis see üldiselt ei ole. Seega kui ma kuulsin, et on olemas Hiina firma Xiaomi toodetud aktiivsusmonitor, mis teeb ära kõik Fitbiti või Garmini tööd ning sealjuures maksab ise ligikaudu 35 eurot, suhtusin ma sellesse üsnagi skeptiliselt.

Olin ise Xiaomi Mi Band 2 pilte näinud küll, aga alati mõtlesin, et eks ta ilmselt ainult kena välja näebki. Sellise hinna juures peaks ju kasutajakogemus kohutav olema. Vaatame siis, millega reaalsuses tegu on.

Välimus ei ole parim ega halvim

Xiaomi Mi Band 2 koosneb kahest osast nagu ka paljud teised monitorid – monitor ja käerihm.

Seade näeb päris viisakas välja. See sobib kenasti kokku minu enamasti pigem tumedama riietusega ning ei torka liialt silma, mis mulle meeldib. Mi Band 2 on lisaks sellele ka üsnagi ümara ja sujuva disainiga, seega ei karju see igale vastutulevale inimesele kohe, et “mina teen trenni!”

Ütleksin siiski, et näiteks Fitbit Altale jääb seade disaini puhul alla. Vaadata on seda kena, aga seade on plastikust ning metallist osad, mis on olemas näiteks Altal, puuduvad. Ütleme nii, et kandes Altat, tunned sa ennast prestiižsemana. Samas teeb seadme plastikust ehitus ta väga mõnusalt kergeks (7 grammi) ning enamus ajast ei saa arugi, et midagi käe peal on.

Mainimist vajab, et käepaelu on võimalik vahetada. Seega on võimalik valida endale sobiv (näiteks metallist) käerihm ning muuta Mi Band 2 minul testimises olnud mudelist tunduvalt stiilsemaks.

Ekraani ehitamisele on Xiaomi äärmiselt kavalalt lähenenud. Reaalselt ekraani on seadmel ainult 0,42 tolli, kuid see paistab olevat ühes terve ülejäänud plastikust ekraanikattega, seega ekraan tundub tegelikust palju suurem. Pimedas on Mi Band 2 OLED ekraanilt kõik kenasti näha, kuid päikese käes hindaksin ekraani nähtavuse üheks halvemaks, mida siiani aktiivsusmonitoril kohanud olen. Näha on, lihtsalt mitte eriti hästi. Ekraani kahjuks räägib veidi ka see, kui jube hästi see sõrmejälgi kogub. Ei pea isegi eriti peale vajutama. Lähed käega korraks pihta ja juba ongi jälg peal.

Ekraani alumises osas on ka puutetundlik nupp, millega saab ekraani aktiveerida. Siin on hea näha, et Xiaomi ei ole hakanud jalgratast uuesti leiutama. On üks nupp, mis aktiveerib ekraani ja teeb seda sealjuures täpselt, kiirelt ja hästi. Käe näo poole pööramisel Mi Band 2 erinevalt näiteks Fitbit Altast ei reageeri, seega kui monitori mitte kandvas käes on midagi ja seetõttu monitoril olevat nuppu vajutada ei saa, siis monitor lihtsalt liigutuse peale ei reageeri.

Teisel pool monitori on südamelöökide monitor, mille kohta võiks öelda, et see toimib. Enda südamelöökide mõõtmiseks on vaja liikuda monitoris vastava koha juurde ning oodata umbes 10-15 sekundit liikumatult kuni seade su südamelööke loeb. Pole parim, Garmini Vivosmart HR tegi seda näiteks paremini, kuid samas ei ole südamelöökide monitor niikuinii eriti täpne või vajalik, kui just päris korralikku rinna ümber käivat vööd ei ole.

Funktsioone on piisavalt

Funktsioonide poole pealt meenutab Xiaomi Mi Band 2 mulle kõige enam Fitbit Altat. Ehk kõik vajalikud asjad on olemas ning need toimivad. Ei ole mingit pooletoobist sõnumite lugemist nagu Garmini Vivosmart HR-il või halvasti töötavaid ergutusteateid nagu Garmini Vivofit 2-l. Mi Band 2 loeb samme, läbitud vahemaad, põletatud kaloreid ja südamelööke. Ja ta tõesti teeb neid asju hästi, ei ole midagi ette heita.

Muide kõige selle juures peab aku vastu ligi kuu aega. Minu kahenädalase testperioodi lõpuks monitori tagasi pakendisse pannes kontrollisin ning akut oli veel järel 63 protsenti. Seega on kuu aega ühe laadimise pealt tõesti täiesti tehtav.

Rakendus võiks olla eeskujuks Garminile

Rakendus on siiski alati see koht, kus selgub tõeliselt, kas seade on reaalselt ostmist väärt või mitte.

Tuleb tõdeda, et ka sellega on hästi hakkama saadud. Rakendus on väga lihtne ja kergesti arusaadav. Kõik põhiline informatsioon on koondatud mugavalt avalehele ning detailsema informatsiooni saamiseks tuleb iga kokkuvõtva lahtri peale vajutada.

Samuti ühildub rakendus mõnusalt seadmega. Andmete saatmine seadmest telefoni toimub Bluetoothi kaudu ning seda saab teha rakenduses avalehel olles üles tõmmates. Umbes nagu värskendaks veebilehte telefoni internetibrauseris.

Rakenduse seest on mugavalt võimalik valida, millist infot kasutaja monitori ekraanil näha soovib ning idee poolest võib Mi Band 2 kasutada kasvõi ainult kellana.

Päris täiuslik see rakendus siiski ei ole. Kõigepealt on natuke probleeme rakendusse sisenemisega seadme esmakordsel kasutamisel. Mingil teadmata põhjusel ei ole võimalik ennast Mi Fit rakenduse kasutajaks registreerida telefonis, vaid selleks peab minema Xiaomi lehele. Samas on see seal väga lihtne ja kiire ning pärast seda on kõik korras.

Teine väike asi on une jälgimine. Kui olla üleval kauem, kui 24-ni öösel, siis läheb seadmel une lugemine sassi. See tundub olevat tingitud asjaolust, et seadmel hakkab uus päev iga päev kell 00.01, mitte siis kui inimene ärkab. See tähendab, et kõik numbrid (sammud, kalorid, uni) lüüakse nulli kell 24 öösel ning see ajab rakenduse kuidagi segadusse.

Üllatus sellise raha eest

Mina olin Xiaomi Mi Band 2 kasutamisest tõeliselt üllatunud. Võrreldes Fitbit Altaga pole sellel kasutajakogemuse seisukohast tõesti erilisi erinevusi – mõlema puhul oli see väga hea.

Ainuke erinevus on see, et Mi Band 2 maksab üle 100 – jah, üle 100 – euro vähem ning seda ei saa osta Eesti kaubanduskeskustest, vaid selle peab tellima näiteks Aliexpressist. Seega kui otsid aktiivsusmonitori ning sul ei ole just mingil põhjusel midagi Mi Band 2 väljanägemise vastu ning sa ei näe probleemi neis tõesti pisi-probleemides, mis ma ülalpool välja tõin, siis kindlasti soovitaksin ma Mi Band 2 endale osta. No tõesti, 35 eurot!

Fotod: Xiaomi

Jah, osta,

Kuna see monitor on 98 protsenti sama hea kui Fitbit Alta, kuid maksab sellest üle 100 euro vähem. Kallim pole alati parem ning nagu selle monitori näol selgelt tundsin – odavam ei ole alati halvem.

Xiaomi Mi Band 2

Hind35 €
MüügilAliexpress
Ekraan0,42 tolline OLED
Aku70 mAh, ühe laadimisega kestab kuni kuu
ÜhilduvusAndroid 4.4 või uuem, iOS 7.0 või uuem
VeenkindlusIP67 veekindel
Pakendis kaasasMi Band 2, käerihm, laadija

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.