Samsungi juhtmevabad nööpkõrvaklapid on head, kuid arenemisruumi on veel küllaga

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
file_006_1.jpeg

Peale nutitelefonide arendamisele on suured tehnoloogiaettevõtted hakanud suuremat tähelepanu pöörama kõrvaklappidele, mida saaks telefoniga koos kasutada. Suurte ning kohmakate juhtmega kõrvaklappide asemel on kõik suured tootjad praktiliselt üheaegselt avastanud väiksete juhtmevaba nööpklappide võlu.

Üks sellistest tootjatest on Samsung, kelle tootevalikus on mõned kuud olnud imepärase nimega kõrvaklapid Gear IconX. Juhtmevabade nööpklappide mõte peitub selles, et tänu Bluetoothile on neid mugav kasutada igas olukorras. Tuleb tunnistada, et selles osas peab Samsungi reklaamtekst paika. 

Pärast klappide paarinädalast kasutamist olen ma neist veel siiani vaimustuses, samas tuleb ka tunnistada seda, et päris ideaalne toode see veel ei ole. 

Kõik on justkui ideaalne aga…

Gear IconX istuvad kõrvas väga mugavalt, seda küll vaid juhul, kui oled karbist leidnud õiges suuruses otsikud. Mina valisin kõige väiksema suuruse ehk S, kuid karbis on kaasas ka M ja L otsikud. Klappide kõrvapanek on lihtne ning tänu in-ear lahendusele (need lähevad kõrva kuulmekanali sisse) istuvad nad seal ka aktiivsema liikumise puhul väga hästi.

On tänuväärne, et IconX puhul ei ole Samsung otsustanud, et klapid võiksid toimida vaid nende toodetud telefonidega. Samsungi toodetega mitte kursis olevatele lugejatele tuletan meelde, et päris mitmed Gear perekonda kuuluvad tooted eeldavad täisfunktsionaalsuse jaoks või üldse toimimiseks Samsungi telefoni (nt Gear 360). 

Õnneks saab IconX klappe järgi ühendada ka hoopis näiteks iPhone'ile. Küll tuleb siis ikkagi arvestada sellega, et tänu spetsiaalse äpi puudumisele ei saa kasutada mitmeid funktsioone. Kuid õiget äppi omades ei tohiks teistel Androidi telefonidel seda puudujääki ei tekkida. 

Nendeks lisafunktsioonideks on pulsi ning põletatud kalorite jälgimine. Peale selle saab äpist muuta seda, kumb klappidest on nn põhiklapp. Vajadusel saab seda muuta arvutist, kuigi taaskord on vaja selleks omada spetsiaalset programmi, kuid selle puhul ei ole Apple'i arvutite kasutajaid unustatud.

Veel üks asi, millega peab iPhone'i puhul arvestama, on akunäidiku puudumine telefoni staatusribalt. Enamike teiste Bluetoothi kõrvaklappide puhul on see näidik olemas. Esimene miinus on kirjas, kohe jõuan teiseni.

Kehv aku ning jätad endast veidra mulje

IconX kõige suurem miinus peitub aku kestvuses.

Samsungi lubaduse kohaselt saab klappidega kuulata kuni 3,5 tundi, reaalses kasutuses tähendas see aga hoopis maksimaalselt 1 tundi ja 40 minutit. Mitmel kasutuskorral viskasid klapid pildi tasku just pärast väljatoodud aja möödumist. Mulle tundub, et lubatud maksimaalse kasutusaja saab kätte vaid sel juhul, kui muusikat mängitakse klappidesse sisseehitatud muusikapleierist, mille maht on 4GB.

Teine suur miinus on samuti akuga seotud, kuid sel korral vaevab see kapslit, mille sisse klapid laadimiseks asetatakse. Päris mitu korda juhtus nii, et kapsli aku justkui jooksis tühjaks ilma, et sealne energia oleks jõudnud kõrvaklappidesse. Seetõttu asetasin päris mitu korda kõrva klapid, mille aku oli täienisti tühi.

Liigume tagasi heade asjade juurde. Heli valjususe ning muusikapala muutmiseks on klappidel puutepaneelid, millel sõrmega viibates saab eelnimetatut teha. Tehniliselt töötas see lahendus väga hästi ning ühtegi etteheidet ei ole, küll aga peab klappide kandja arvestama, et tänaval niimoodi muusikat vahetades jätab ta endast väga kummalise inimese mulje. Kuid kui kõrvas kostub lemmikpala, siis ei tasu lasta teiste inimeste pilkudest end heidutada.

Samsung, mine proovi uuesti

Kokkuvõtlikult saan tõdeda, et selliste väikeste juhtmevabade klappide idee on väga lahe ning igati tervitatav. Küll aga ei hakka ma enda rahakotti veel avama, et praegu arvustatavaid klappe soetada. Põhjus peitub kehvas akukestvuses. Minu jaoks ei ole 1 tund ja 40 minutit piisav, pikale jalutusele või koduseid toimetusi tegema asudes eeldaks siiski, et klapid ei saa keset muud tegevust tühjaks. Praegu on kõnealused klapid poodides saadaval soodushinnaga 199 € ning tavahind on 230 € – mõlema hinna puhul arvan, et seda on liiga palju tahetud.

Seega saan ma Samsungile öelda, et esimese katse kohta on IconX hästi välja kukkunud, kuid mina jään ootama järgmist versiooni, mil on kauem kestev aku. 

Fotod: Ronald Liive

Ei, ära osta,

sest Gear Icon X kõrvaklappide aku kestab vaid 1h ja 40m ehk lubatust märkimisväärselt vähem

Samsung Gear IconX

Heli sagedusala20 Hz - 20 kHz
Takistus16 Ohm
Tundlikus89,5 dB
Mürasummutusei
Ühendusliidese tüüpBluetooth 4.1
Kõrvaklappide aku47mAh
Kapsli aku315mAh
Hind230 eurot

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.