Samsung Gear S2 arvustus: nutikellade maailmas on asjad halvasti, aga see pole Samsungi süü

Kasutaja Henrik Roonemaa pilt
Henrik Roonemaa
1 aasta 2 kuud tagasi
Ei!
Ei, ära osta,

kui sul just pole kindlat soovi, et telefonilt tulevad märguanded sind igal pool jälitaks. See pole tegelikult nii tore ega mugav kui tootjad üritavad seda näidata. Kui sa seda siiski tahad, siis töötab Samsung su jaoks hästi.

See on Samsungi kõige uuem nutikell. Ümmargune, kerge, nutikella kohta õhuke ning jookseb Tizenil, mitte Androidil. Ma ei tea, kas veel on maailmas olnud aega, mil tehnoloogiaajakirjanik kirjutab kellaarvustust, võib-olla nad kunagi Canoni kuulsate kalkulaatorkellade kohta kirjutasid.

See tundub väga vale. Meil pole enam käekellasid kelladena vaja. Nad ei pea täitma mingeid tehnilisi funktsioone, vaid nad peavad meie kohta midagi ütlema. Neist on saanud ehted ja sümbolid, eneseväljendusviisid.

Kusagil maailmas elab aga inimene, kellel tuli mõte uuesti käekelladele funktsioon külge kleepida ja samas võtta neilt ära kogu see eneseväljenduse ja sümboli väärtus. No mida peaks ütlema kandja kohta näiteks Asuse või Huawei nutikell? Et su lemmik riideese on beež paljude taskutega vest ja sa ei usalda krediitkaarte? Sama valus on seda küsimust küsida Samsungi nutikella kandjalt. Ja ka Apple’i.

Ta on olemas, ta töötab

Samsung Gear S2 kui masinat on väga lihtne arvustada. Ta on olemas, ta töötab, ta aku peab vastu päeva või isegi mitu, teda saab kasutada lisaks Samsungi telefonide ka teiste Androidi-telefonidega ning ta kuvab telefonist tulevaid teadaandeid ja mõõdab soovi korral pulssi. Ta töötab üsna hästi, kui kell rihmaga kõvasti randme külge tõmmata. Tal on äpid. Tal pole mikrofoni ega kõlarit, et kõnesid teha. Ta maksab natuke alla 400 euro.

Ongi kõik, selline ongi nutikellade seis 2015. aasta lõpus. Kõiki asjaolusid arvestades on Samsung oma tööd Gear S2 juures hästi teinud. Kell on tõesti kerge, aku peab vastu, navigeerimine käib puutetundliku ekraaniga või kella sihverplaani ümber oleva ümmarguse keerleva rattaga. See on geniaalne leiutis, pildi kerimine käib samamoodi, nagu iPodidel vanasti.

Kella all on silm nahalt pulsi mõõtmiseks, nagu nutikelladel ikka. See töötab.

Aga see kell ei liiguta mitte kelleski maailmas mitte ühtegi närvi. Ta on lihtsalt üks korpuses ese, millel võib olla küll nahkrihm ja päris kella moodi välimus, aga tal puudub vähimgi võimalus olla paljude poolt ihaldatud ese. Apple’i kell teeb igast kandjast millegi, mille kohta inglise keeles öeldakse douchebag. Teiste seis on veel halvem.

Teine probleem puudutab seda, milleks nutikellad üldse praegu head peaks olema ja siin jääb lisaks Asusele, Huaweile, Lenovole ja Samsungile hätta ka Apple, kelle kellal isegi on väike võimalus olla ihaldatud ese.

Appi, mu internet jälitab mind

Võib-olla on maailmas inimesi, kes tõesti tahavad, et märguanded uutest sõnumitest, e-kirjadest, vestlustest ja muust säärasest tuleks pidevalt ka nende randmele ja jälitaks neid nii koosolekul, trennis kui WC-s, aga need pole inimesed, keda ma tahaksin endale külla kutsuda.

Kellal on ka äpid, aga minu jaoks on arusaamatu, miks peaks keegi lugema näiteks uudiseid ekraanilt, mis on nii väike, et kui sõrm sinna peale panna, ei näegi enam midagi. Või miks peaks Spotify pausile panemiseks eralduma muust maailmast ja kruttima jupp aega oma nutikella. See on sama nagu aastal 2000 oli WAP-iga eputamine. Mitte eriline tüdrukutemagnet ühesõnaga.

Võib-olla tuleb kunagi nutikellade aeg, aga siis nad pole sellised kui praegu. Üks võimalus Samsungil oleks oodata, kuni see aeg on kohal, aga nad on otsustanud teise võimaluse kasuks: pidevalt proovida. Ehk on selles peidus kogemust, patente ja tarbija tundmaõppimist. Minu jaoks pole selles midagi peidus, mina võin rahulikult oodata. Soovitan sama ka teile.

Ei!
Ei, ära osta,

kui sul just pole kindlat soovi, et telefonilt tulevad märguanded sind igal pool jälitaks. See pole tegelikult nii tore ega mugav kui tootjad üritavad seda näidata. Kui sa seda siiski tahad, siis töötab Samsung su jaoks hästi.

Samsung Gear S2

Hind: 349-379 €

Müügil: küsi poodidest

Ekraan: 1,5 tolli, 360 x 360 pikselit

Protsessor: kahetuumaline 1 GHz Pega-W

Mälu: 4 GB, 512 MB RAM

Aku: 250 mAh Li-ion

Ühendused: 802.11n WiFi, Bluetooth 4.1, NFC, akseleromeeter, güroskoop, südamelöögimonitor, valgussensor, baromeeter

OS: Tizen

Mõõtmed: 4,2 x 5 x 1,1 cm

Kaal: 47 g

Testid: Jah, osta!

Jah!Jah!

Testid: Ei, ära osta!

Ei!Ei!