PlayStation VRi peakomplekt on hea aga see eeldab tõsist huvi virtuaalreaalsuse vastu

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
ps_vr_foto_2.jpg

PlayStationi virtuaalreaalsus peakomplekt PS VR on nüüd kohal ning poodides olemas. Idee on tootel lihtne – pakkuda parimate virtuaalreaalsus peakomplektidega sarnast kvaliteeti, olles sealjuures ligi poole odavam konkurentidest nagu HTC Vive ja Oculus Rift.

Saime PS VR-i ka Geeniusele testimiseks ning tuleb tõdeda, et Sony on enda eesmärgi saavutanud ning saanud hakkama väga hea peakomplektiga. See pole loomulikult nii täiuslik, kui reklaamidest võib tunduda, kuid hea saavutus on see siiski.

Riistvara on korralik

Peakomplekt on üsna korralikult ehitatud. Olgugi, et see on plastikust ning silmade juures ei ole erilist pehmendust, mis teeks kasutamise veelgi mugavamaks. Vähene pehmendus ei mõjuta minu hinnangul kasutuskogemust. Plastik teeb komplekti mõnusalt kergeks ning peas on seda mugav kanda.

Vajadusel saab peakomplekti väga lihtsalt reguleerida. Kuklal olevast nupukesest saab ümber pea hoidvat kinnitust lõdvemaks lasta ning eesosa juures paremal on nupuke, mis toob peakomplekti 5,7 tollist OLED ekraani kas silmadele lähemale või viib kaugemale.

Ekraan on muidugi peakomplekti juures üks olulisemaid ning Sony on teinud ühe täitsa keskmise ekraani. 5,7 tolline OLED ekraan loob kasutaja mõlema silma juurde 1920 x 1080 resolutsiooniga pildi. Kuigi pilt on täis-HD kvaliteedis on silmi pingutades pikslid siiski näha. Kuid üldiselt on ekraan hea ja terav.

Seega peakomplekti sees oleva tehnika poolest asetab Sony enda PS VR-i selgelt samale mängumaale HTC Vive’i ja Oculus Riftiga.

Kaadrisagedus on ekraanil 90hz ning kasutaja silme ette tekkiv vaateväli on ligikaudu 100 kraadi, mis on veidi vähem kui konkurentidel, kuid see eest on ka hind palju odavam.

Mänge on, aga võiks rohkem olla

Peakomplekti kasutama asumine on lihtne, see on vaja ühendada PlayStation 4 külge ning juba võibki mängima asuda. 

Komplekti kasutades on võimalik tavapärases PlayStation 4 menüüs ringi vaadata ning mängida saab ka täiesti tavalisi mitte-VR mänge. Seda küll lihtsalt silme ette ilmuva ekraani peal, kuid siiski.

Kogu peakomplekti liikumist jälgib PlayStationi kaamera, mille peab samuti PlayStationi külge ühendama. Kuna kaamera vaateväli on piiratud, siis see mõjutab ka mängukogemust. Näiteks ei saa selja taga olevaid objekte võtta kätte. Siin tuleb anda au HTC Vive'ile, millega tuleb kaasa kaks sensorit, tänu millele näeb süsteem ka mängija selja taha.

Sony pakub küll päris head mängude valikut, kuid tegelikult tahaks näha enamat. Näiteks VR Worlds, kus on koos mitu erinevat VR mängu on päris hea. Saad ookeanis ringi vaadata või lasketiirus püssi lasta.

Mängudega on praegu üks probleem ning selleks on sisu puudumine. Peale mängude mõningast proovimist kaob ära tahe neid uuesti ja uuesti mängida, kuna neil lihtsalt pole eriti palju sisu ehk mängudes ei ole piisavalt tegevust. Jah, eks on ikka vahva virtuaalsest püssist lasta, kuid ootaks enamat. See muidugi ei ole Sony süü, kuid mängude valik on asi, mida tasub arvesse võtta, kui VR-i investeerimiseks läheb.

Juhtmeid on jube palju

Nüüd eks mõned probleemid ikka ole ka. Esimene oleks ilmselt juhtmed. PS VR-iga tuleb kaasa väga palju juhtmeid. Komplektis on HDMI juhe, mis läheb VR-i protsessorikarbist ekraani külge, siis on mikro-USB juhe, mis läheb PlayStationist protsessorikarpi. Siis on suur paks juhe, mis läheb protsessorikarbist peakomplekti. Siis on voolujuhe, mis varustab vooluga protsessorikarbikest ning siis on veel kõrvaklapid, mis lähevad peakomplekti küljes olevast helipuldist kasutaja kõrvadesse.

Seega väga palju juhtmeid. Kahjuks ei ole neid kõiki võimalik ka kuhugi teleka taha peita, kuna PlayStationi tagaküljel ei ole USB pesa, seega peab selle ühendama PlayStationi ette ning see jääb alati näha. Näha jäävad ka kõik peakomplekti külge jooksvad juhtmed, seega kodune meediakeskus ei näe kõige pedantlikum välja.

Teine asi on puldid ja kaamera. Minu arvates kõige lahedam VR kogemus oli PlayStation Move pultidega mängudes asjade kättevõtmine. See annab väga palju kogemusele juurde ning on tunduvalt lahedam kui lihtsalt ringivaatamine. PlayStation Move puldid aga komplektis sees ei ole ning need tuleb eraldi juurde osta, mis tõstab ka hinda. Sama kehtib ka kaamera kohta, mis tuleb samuti eraldi soetada. Kui see aga juba PlayStation 4 ostmisest olemas on, siis pole probleemi.

Hea, aga osta vaid juhul kui…

Minu jaoks oli PS VR-i kasutamine väga lahe kogemus ning kõigil, kellel on asja vastu huvi soovitaksin seda proovida.

Aga kas tasub seda osta? Kui sul PlayStation 4 veel ei ole ning suurt tahtmist VR-i proovimiseks ei ole, siis pigem ära osta. Lisaks VR komplektile peab soetama PlayStationi, kaamera ning soovitatav on osta ka Move puldid. Juhul, kui hakata kogu komplekti nullist ostma, läheb see maksma vähemalt 881 eurot. PlayStationi kaamera 60 eurot, Move puldid 93 eurot, 500 GB PlayStation 4 279 eurot ning VR peakomplekt 449 eurot. 

Kui PlayStation 4 on juba olemas ning huvi VR maailma vastu on väga suur, siis PlayStation VR on parima hinna ja sisu suhtega peakomplekt, mis turul saadaval.

PS! Hinna koha pealt mainiksin ka seda, et need kes väidavad, et PS VR pole odav kuna PlayStation maksab ka raha, siis viitaksin sellele, et ka HTC Vive ja Oculus Rift maksavad ligikaudu 800 eurot eeldusel, et sul juba on selle kasutamiseks piisavalt võimas arvuti. Kui ei ole, siis liida sinna juurde veel 1000 eurot. Seega on PlayStation VR kindlalt kõige odavam hea VR kogemuse saamise variant.

Jah, osta,

aga ainult siis, kui sul on PlayStation 4 juba olemas ning tahe virtuaalreaalsust proovida on väga suur. Kasutuskogemus ei ole seda väärt, et PlayStationit mitte omav inimene võiks minna poodi ning soetada endale mängukonsooli, VR peakomplekti, mängud ning lisad

PlayStation VR

Hind449 €
SaadavalSony Center ja Euronics
Ekraan5,7 tolline 1920xRGBx1080 OLED
Kaadrisagedus 120hz, 90hz
Nägemisraadius100 kraadi
ÜhendusedHDMI, USB
Mõõtmed 187×185×277 mm

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.