Coolpad Porto S on igav ning ei suuda millegagi üllatada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
img_7764.jpg

Coolpad tutvustas jaanuaris uut mudelit Porto S, mis on järg eelmisel aastal turule jõudnud Coolpad Portole. Porto esimene versioon ei olnud just kõige parem telefon, kuid ehk suudab 119-eurose seadme uudisversioon üllatada.

Võrreldes Porto eelmise versiooniga on uus mudel omajagu kasvanud. Vana 4,7-tollise ekraani asemel ilutseb esiküljel oluliselt parema resolutsiooniga 5-tolline särav ekraan. Lisaks sellele on seade muutunud mõned millimeetrid õhemaks, kuid aga mõned grammid raskemaks.

Porto S võtab oma eelkäijalt üle klassikalise soliidse välimuse. Kuigi telefoni korpus on tehtud plastikust ning metalli ega klaasi siin ei näe, tundub see olema väga robustne ning hästi ehitatud. Plastiktelefonidel on tihtipeale kombeks kätevahel liigutades painduda ning nagiseda – Porto S seda ei tee. Naginat ei ole suuresti seetõttu, et tagakaant eemaldada ei saa.

Soliidse disainiga telefoni esiküljel asetseb eelmainitud 5-tolline 720 x 1280 pikslise resolutsiooniga ekraan, mis on kirgas ning korralik. Heleduse ning teralisuse üle siin kurta ei saa. Värvid on säravad ning mitmekesised, seega on karbist välja võttes ekraanil olevat kosmosepilti meeldiv vaadata.

Kaamera ei ole just eriti fenomenaalne

Ekraani ülaosas on kahemegapiksline selfie-kaamera, mis on märgatav samm allapoole võrreldes Porto eelneva versiooniga: seda oli õnnistatud suisa viiemegapikslise esikaameraga. Pilti teeb kaamera just nõnda, nagu oodata võib. Pildid on kergelt luitunud ning veidigi pilti suurendades hakkavad silma sakilised ääred ning kadunud detailid.

Telefoni tagaküljel hakkab silma kaamera, välk, üsnagi suur kõlar ning Coolpadi logo. Kaamera puhul on tegemist sama kaheksamegapikslise kaameraga, mille võis leida Porto esimese versiooni juurest. Sarnaselt selfie-kaamerale ei ole ka see suurem asi. Olmelised klõpsud saab loomulikult ära teha, kuid midagi enamat sellelt säästutelefoni kaameralt nõuda on selle jaoks liiast.

Korpuse allosas asuv kõlar suudab vajadusel teha üpris kõva häält, kuid siiski kõlab see kohati nõnda, nagu heli pärineks plekkpurgist.

Saab oma asjadega hakkama

Porto S saab igapäevaste toimingutega kenasti hakkama, kuid kõige kiirem telefon see ei ole. Võrreldes Porto eelmise aasta mudeliga on protsessorilt kadunud 0,2 GHz-i kiirust ning säilinud on sama 1 GB RAMi. Protsessori kiiruse langus ei ole küll maailma lõpp, kuid ei saa just öelda, et enne oli telefon liiga kiire. Liikudes lehekülgede või rakenduste vahel tundub Porto S tihti aeglasena. Rakenduste avamine ei võta küll liiga kaua aega, kuid siiski rohkem, kui mitmel teisel säästutelefonil, mida hiljuti testinud oleme.

Tarkvaraliselt pole võrreldes Porto eelmise versiooniga palju muutunud. Endiselt ei leia seadmest rakendustesahtlit, vaid kõik rakendused lisatakse kohe esilehekülgedele. Mõnes mõttes on see küll tore, kuid sellega kaasneb see, et leheküljed on kas ripakil rakendusi või organiseeritud kaustasid täis. Android 5.1 peale ehitatud Coolpadi tarkvara on saadaval ka eestikeelsena.

Porto S-i seest leiab 2000 milliampertunnise aku, mis on märksa suurem kui eelkäijal. Aku peab kenasti päeva lõpuni vastu ning ei tasu liialt karta, et poole päeva pealt telefon enam pilti ette ei võta.

Seadmesse saab sisestada kaks SIM-kaarti või ühe SIM-kaardi ja microSD kaardi. Coolpad on telefoni üles ehitanud nõnda, et kui peaks tekkima soov kasutada ka SD kaarti, tuleb see asetada SIM-kaardi pesasse. MicroSD kasutamise võimalus on igati teretulnud, arvestades, et seadmel on sisemälu vaid 8 GB.

Vaikne poiss klassinurgas

Nüüd aga Coolpad Porto S-i suurim viga: see on üks igavesti igav telefon. Tõesti, 119 euro eest saab töötava telefoni, millega saab pildi klõpsata ning veebi külastada, kuid see-eest ei ole selle juures midagi uuenduslikku ega huvitavat.

Hiljuti on Geenius arvustanud mitmeid säästutelefone, millel kõigil oli mingisugune wow-faktor. Just5 Freedom X1 üllatas oma ilusa disaini ning paberite järgi hea kaameraga, Doro 8030 oli ülimugava kasutajaliidesega, Just5 Blaster 2 oli Lätist ja üllatav ning kolmiktestis proovitud telefonid olid vähemalt huvitava kujuga või erinevat värvi.

Porto S on nagu see vaikne poiss, kellega sa kaheksandas klassis koos käisid. Ta istub vaikselt oma kohal, keegi tema kohta midagi liiga palju ei tea ning ega ta ise ka ennast märgatavaks ei tee. Kui pärast üheksandat klassi lahku mindi, ei mäleta teda enam keegi, isegi kui ta oli töökas ja tubli.

Porto S-i puhul saab kasutaja igava ristküliku, mis ei ole väga halb ning ei ole väga hea. See töötab, kuid nagu Geeniuse peatoimetaja Henrik Roonema oma HP ProBooki arvustuses ütles: võid osta siis, kui rõõm ei ole sulle elus tähtis. Sama käib ka Porto S-i kohta.  See on asi mis töötab, kuid rõõmu see see endaga ei too.

 

Fotod: Coolpad

Ei, ära osta,

sest Porto S ei too peole midagi uut. See on küll hea koostekvaliteediga ja selle hinna kohta korralik, kuid ei suuda mitte kuidagi rabada.

Coolpad Porto S

Hind119
Saadavusküsi poodidest
Ekraan5'', 1280x720, IPS
ProtsessorMediatek 1GHz Quad-core MT6735P, 64bit
Pikkus 143 mm
Laius 72 mm
Paksus 7.6 mm
Kaal 125 g
Tagumine kaamera 8 MP, HD-video 720p
Eesmine kaamera 2 MP, HD-video 720p
ÜhenduvusUSB, microSD, BT 4.0, wifi, GPS
Aku2000 mAh
Sisemälu8 GB
 
 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.