Aceri Aspire S 13 teeb asju hästi, kuid teised teevad paremini

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
avafoto_acer.jpg

Acer üritab tulla õhukeste sülearvutite ehk ultrabookide turule taskukohaste Aspire S 13 süleritega, mis peaksid idee poolest olema kerged, õhukesed ja hea sisuga ning seadme peaks saama kätte hea hinnaga.

Acer ise reklaamib toodet kui Macbook poole hinnaga. Mis on reaalsus? Tegu on täiesti normaalse tootega, kuid ostmise puhul tasub paari asja tähele panna.

Sisu on korralik

Võtame need numbrid siis kõigepealt ette. Acer pakub antud arvutitest väga palju mudeleid. Meil oli testimises arvuti, mille sisse on pandud Inteli Core i7-6500U protsessor, 8 gigabaiti DDR3 muutmälu, 512 gigabaidine SSD ning integreeritud Inteli HD Graphics 520 graafikakaart. Ekraaniks on süleril 13,3 tolline mittepuutetundlik Full HD 1920 x 1080 resolutsiooniga LED mattekraan.

Paremalt küljelt võib leida HDMI, USB 3.0 ja USB-C pesad ning vasakul on seadmel USB 3.0, 3,5 millimeetrine mikrofoni- ja kõrvaklapipesa ning SD-kaardi lugeja.

Selle kõige juures on arvuti vaid 14,47-millimeetri paksune ning kaalub 1,36 kilogrammi. Võrdluseks: 11-tolline Macbook Air on 17 millimeetrit paks.

Seega kõlab Aspire S 13 ju üsna hästi? Seadme saab Eestis kätte veidi üle 900 euroga.

Vastuseks on nii ja naa. Sisu poole pealt ei ole arvutile tõesti midagi heita. Kõik on normaalne ja kiire nii tavalise meililugemise ajal kui ka brauseris 20 akna lahti tegemise korral. Inteli i7 protsessor on korralik ja teeb töö kenasti ära ka paljude programmide ja muu lahtioleku ajal.

Kasuks tuleb ka SSD ketas, mis on teadagi kõvakettast liikuvate osade puudumise tõttu tunduvalt kiirem. Lisaks sellele on 8 gigabaiti muutmälu arvuti jaoks täiesti piisav.

Igasuguse arvutimängude mängimise võib selle arvutiga loomulikult ära unustada. Integreeritud graafikakaart lihtsalt ei ole mitte mingil moel piisavalt võimekas peaaegu ühegi tänapäeval populaarse ja uue mängu jaoks. Minecraft ning Slither.io on tehtavad, kuid need on tehtavad peaaegu igas arvutis, kuna nõuavad üsna vähe. Arvesse tuleb võtta ka seda, kui õhuke arvuti on. On selge, et mänguritele arvuti suunatud ei ole, vaid pigem inimesele, kes otsib kerget kaasaskantavat arvutit hea sisuga.

Aku on normaalne 4850 mAh ning peab vastu arvestatava 6-7 tundi, kuid ei ole sellega parim, mis turul saadaval.

Disain on kena, kuid kokkuhoid paistab välja

Aspire S 13 näeb kena välja, see on selge pluss. Testis olnud musta värvi mudel on soliidne ja kaane peal olev karbonfiibrit meenutav plastik on ilus ja ei võta külge sõrmejälgi.

Ekraani üles tõstes on näha taustvalgusega klaviatuur, mis on leidnud klahvide liikuvuse poolest hea kesktee. Nupuvajutused ei ole liiga lühikesed, et vahepeal kogemata peale vajutad ja sellest aru ei saa – samas ei ole need ka liiga pikad. Klaviatuur on väga mõnus.

Puuteplaat töötab enamasti hästi, kuid ei ole parim. Vahepeal ei registreeri plaat algset puudutust ära ning mõnikord peab kõigepealt näpuga korralikult klõpsima enne kui tööle hakkab. Samas mitme näpuga veebilehtedel üles alla kerimine toimib kenasti.

Arvuti kõlareid tahaks kiita. See pole küll asi, mida Acer oleks arvuti puhul välja reklaaminud. Kvaliteedist annab märki vaid arvuti peal olev väike kirjake Dolby Audio ja muud miskit. Samas on kõlarid väga valjud ning sealjuures ka üllatavalt kvaliteetsed. Tihtipeale juhtub süleritega, et valid kõlarid valjuks sättides muutub heli kärisevaks ja ebameeldivaks. Siin seda probleemi ei ole.

Siiski peab ära märkima selle arvuti kõige nõrgema koha ja selleks on ehituskvaliteet. Ekraani ümbrus on plastikust ning see ei ole väga tugev ning paindub. Ekraani tagaosa ja esiosa ühendava vahekoha vahele on võimalik vabalt küüs lükata ning ilmselt ka parema tahtmise juures kerge vaevaga lahti kangutada.

Peaaegu sama on seis süleri alumise osaga. Klaviatuuripoolne osa on metallist, kuid põhi on jätkuvalt plastikust. See küll ei ole eriline probleem, kuna pealpool olev metall annab arvutile tugeva tunde, kuid siiski on see koht kust on näha, et Acer on kokku hoidnud.

Ehituskvaliteedi puudujääk tuleb välja ka ekraanihinge puhul. Vasakpoolne hing vähemalt minu mudeli puhul logises ning ekraan käib lahti liiga raskelt. Ühe näpuga ekraani üles tõstmine ei tule kõne allagi.

Aspire S 13 teeb asju hästi, aga teised teevad paremini

Minu hinnangul on Aceri Aspire S 13 hea sülearvuti. See on kerge, õhuke ja sisult võimekas. Seda on hea kaasas kanda ning ka disain on kena kuid mõnede puudujääkidega. Seega kas oleks hea see endale osta?

Kahjuks ei, kuna kogu testperioodi jooksul ei suutnud ma vastust leida küsimusele, et miks peaks raha kulutama Aspire S 13 ostuks, kui valikus oleks ka Asuse Zenbook UX305CA? See on laias laastus sama sisuga, parema ehituskvaliteediga tänu täielikult alumiiniumist korpusele ning tunduvalt parema akuga. Sealjuures hind on ligikaudu sama. Mina arvan, et kui juba üle 800 euro maksva süleri ostmiseks läheb, siis tasub osta endale Zenbook.

 

Fotod: Kaarel Kook

Ei, ära osta,

kuigi Acer on tegelikult valmistanud hea toote, leiab sisuliselt sama raha eest parema kvaliteediga süleri.

Acer Aspire S 13

Hind950-1000 €
MüügilPhotopoint, ONOFF
Ekraan 13,3 tolline Full HD 1920x1080 resolutsiooniga LED mattekraan
ProtsessorIntel Core i7-6500U, kuni 2,50 GHz
Põhimälu8 GB DDR3
SSD512 GB
ÜhendusedHDMI, USB 3.0, USB-C, Bluetooth, 802.11ac Wifi
Mõõtmed 327 x 14.58 x 288 mm
Kaal1,36 kg
OSWindows 10

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.