Blogi haldab ja kureerib  Sony Centeri blogi

Sony uue OLED-teleri sees on üks õige vahva trikk: kuhu kõlarid on peidetud?

Kasutaja Sony Center pilt
Sony Center
4 päeva 20 tundi tagasi

Sony tutvustas CES 2017 tehnoloogiamessil oma uut XBR-A1E Bravia 4K OLED-telerit, mis pakub varasemate versioonidega võrreldes oluliselt selgemaid ja paremaid värve.

Tegemist on äärmiselt õhukese teleriga, mis toetab ka Dolby Vision HDR tehnoloogiat, pakkudes seega veelgi paremat pildikvaliteeti.

OLED-telerid teeb eriliseks asjaolu, et mustade toonide näitamisel lülitatakse terve piksel välja. Seetõttu on värvid olulisemalt tõetruumad ning kontrast erinevate värvide vahel parem kui LCD-telerite puhul.

Teleri teeb eriliseks aga ka see, et selle küljes ei ole traditsioonilisi kõlareid. Selle asemel kostub heli justkui ekraani seest. See peaks kasutajale looma mulje, et heli tuleb reaalselt sealt, kus näiteks vestlus toimub.

Nagu praegusedki Sony telerid, jookseb ka uuel OLED-teleril Android, mis lubab telerisse paigaldada hulgaliselt rakendusi, et vaatamiskogemust veelgi paremaks muuta.

Uue teleri saab endale soetada kas 55-, 65- või hiiglasliku 77-tolli suuruse ekraaniga. Täpne hind ja müügiletuleku aeg pole veel teada.