Viis asja, mida sülearvutiga kindlasti teha ei tohiks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Sülearvutid on koos telefonidega ilmselt ühed räsitumad tehnikaseadmed inimeste tehnikaarsenalis. Seda just nende mobiilsuse ning tiheda kasutuse tõttu.

Siiski tahame me kõik, et meie seadmed võimalikult kaua vastu peaksid. Selleks tuleks sülearvuti puhul paari näpunäidet tähele panna, et see võimalikult pika elueaga oleks.

Avamine

Sülearvutit kasutades avame ning sulgeme selle kaant tihti. Vältida tuleks sülearvuti kaane avamist nurkadest ning teha seda kaane keskpaigast kinni võttes. Ühest nurgast avamine paneb liiga palju pinget sülearvuti ühele osale. Lisaks sellele painutab ebavõrdne pinge seadme ekraani, mis võib seda kahjustada. Seega süleri ühes tükis püsimise nimel tuleks seda avada kaane keskosast.

Sama printsiip kehtib ka sülearvuti tõstmise kohta. Kui seda teha nurgast, siis painduvad arvuti sees olevad komponendid ning tekib kahjustuste oht. Tõsta tasub sülearvutit alati nii, et seadme raskus on laotatud võimalikult laia pinna peale laiali.

Soe ja külm

Teine viga, mida sülearvuti kasutamise juures vältida tuleks, on väljast külma käest tulles arvuti käivitamine soojas toas. Temperatuuride erinevuse tõttu võib tekitada sülearvuti sees kondensatsioonivesi ning niiskus elektril töötava tehnikaseadme sees ei ole kunagi kasulik.

Kui tuled väljast tuppa, siis lase sülearvutil natuke aega toatemperatuuriga harjuda ning seejärel käivita.

Veekahjustused

Seda, kuidas käituda juhul, kui sülearvuti peale vedelikku pillad, saab lugeda pikemalt siit. Siiski tasub ära mainida, et kui mõni vedelik sülearvuti peale satub, siis kindlasti ei tohiks sülearvuti edasi töötada. Mida kauem oodata, seda enam levib vedelik seadme sees. Veekahjustuse puhul puhul tuleks arvuti kiiremas korras välja lülitada ning sealt edasi tegeleda vastavaid samme järgides.

USB-mälupulgad

Eelnevalt sai mainitud, et sülearvuti käib meiega paljudes kohtades kaasas. Võõras kohas võib ka juhtuda, et arvuti ühendatakse võõra USB-seadmega. Seda teha ei tohiks. Sellistest seadmetest võib arvutisse jõuda pahavara või halvemal juhul võib see olla USB-pulk, mis saadab arvutisse võimsa elektrilaengu ning hävitab kogu sisu. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.