Reket jagab reisinippe: Uber on välismaal minu kõige suurem sõber

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
1ev07jan15b2.jpg

Meelelahutaja ning räppar Tom-Olaf Urb ehk Reket reisib artistile kohaselt keskmisest rohkem, seega on tal ka kogunenud rohkelt nippe ning soovitusi, et reisikogemus paremaks muuta. Uurisime talt, milliseid lahendusi ta inimestele soovitaks.

Rakendused on suureks abiks

"Ma kasutan klassikalisi asju,"sõnas Urb, kui uurisime, milliseid lahendusi ta reisimisel kasutab. Nende sekka näiteks Maps ning City Mapper, samuti ka igale riigile vastavad metrooäpid, mis hõlbustavad kohapealset liiklemist.

"Uber on see kõige suurem sõber mul,"ütles Urb ning selgitas, et välismaal olles tellib endale ühest kohast teise saamiseks pigem Uberi auto, mitte ei võta tänava peal liikuvat taksot.

Tihti reisival inimesel on tihti vaja ka osta lennupileteid ning broneerida hotellitube. Selleks kasutab Urb rakendusi nagu Momondo ning Kayak. Hotellitubasid aitab broneerida Booking.com ning samuti Airbnb keskkond. Siiski, harilikult Urb hotellitubade broneerimiseks telefonirakendusi ei kasutada ning teeb seda pigem arvutis.

Reisisellide seas populaarne rakendus TripAdvisor on endale koha leidnud ka Urbi nutitelefonis, siiski ta seda liiga palju ei usalda. "TripAdvisori puhul ma ei tea, kelle arvamust ma loen,"selgitas Urb ning lisas, et sarnaset Waze’ile rikub TripAdvisori ära see, kui seal on palju kasutajaid.Sellest tulenevalt usub Urb pigem endale usaldusväärsete inimeste soovitusi. "Äkki see inimene vihkab kala, kui ta teeb sulle kalarestorani review ja tõmbab selle reitingu alla,"selgitas Urb ning jagas nippi, kuidas tema uues linnas sobiva söögikoha leiab.

Selleks mõtleb ta veidi ette, astub tänava pealt mõnda söögikohta sisse või laseb endale kellelegi head kohta soovitada. "See kes soovitab, on kõige olulisem,"ütles ta.

Hea üllatus: helisummutavad klapid

"Ma lendasin hiljuti Indiasse ja pardal olid mürasummutavad klapid,"ütles Urb ning lubas enne järgmist pikka lendu endale samuti sellised hankida. "Ma olin väga üllatunud, kui hästi need töötavad,"lisas ta ning selgitas, et mürasummutavad klapid aitavad reisi ajal keskenduda ja keegi ei sega.

Urbi puhul on need mürasummutavad klapid aga ühendatud nutitelefoniga, mitte sülearvutiga, kuna reisimise ajal kasutab ta asjade ajamiseks pigem oma iPhone 6 Plusi. "Ma ei pea mingeid esseesid kirjutama, ma saan mobiiliga kõik tehtud,"selgitas ta.

Oma nutiseadmete laadimise osas on Urbil aga keskmisest üsna erinev arvamus. Tema reisiarsenali ei kuulu ühtegi akupanka ega reisiadapterit. Adapterite koha pealt selgitas Urb, et need on harilikult hotellides või lennujaamades olemas, seega ei ole tarvis seda ise kaasas kanda. Kui aga telefoni aku peaks tühjaks saama, siis on aeg koju või hotelli minna ja see seal laadima panna.

"Kui on tühi, siis on aeg koju minna,"ütles Urb. "Paar sammu peab inimene olema võimeline ette ka mõtlema. Ei ole nii palju vaja kasutada. Pärast kodus või hotellis laed uuesti."

Euroopas rändlus, Ameerikas SIM-kaart

Enamus rakendusi töötavad vaid interneti olemasolul, seega on tarvis välismaal välja mõelda, kuidas internetiga ühendust saada. Üks võimalus on kasutada wifit, kuid alati on võimalik kasutada ka rändlust või osta kohalik SIM-kaart. Urb kasutab mõlemat lahendust. Ta selgitas, et Euroopas reisides kasutab ta harilikult rändlust, kuna see pole enam eriti kallis. USAs oleku ajaks on Urbil aga SIM-kaart ning kohalik telefoninumber.

"Üldjoontes on [kohalik] SIM-kaart kõige mõistlikum asi, mida teha,“ ütles Urb. „Lõpuks tuleb see ikkagi odavam."

Foto: Scanpix/PM/Eero Vabamägi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.