Teamscope kasutab andmeanalüüsi ja digitaalset jalajälge, et meeskondi efektiivsemateks muuta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
tiim.jpeg

Teamscope on idufirma, kes soovib masinõppe, algoritmide ning sotsiaalmeedia käitumise abil luua pildi meeskonnast, selle toimivusest ja seda seejärel parandada. Geeniuse küsimustele vastab Teamscope turundusjuht Ragne Maasel.

Mis on teie suur idee?

Teamscope kasutab andmeanalüüsi ja masinõpet, et aidata ettevõtetel paremini toimivamaid meeskondi luua. Kogume andmeid tiimiliikmete kohta kasutades selleks kasutajate virtuaalset jalajälge ja erinevaid teste. Need andmed kombineerime kokku meie tiimianalüüsi mudelisse, mis põhineb enam kui 100 grupidünaamikat uurinud teadustöö tulemustel.

Iga analüüsitud tiimi puhul kogume andmeid selle kohta, kui entusiastlikud ja motiveeritud on tiimiliikmed ja kui rahul on nad tiimi sisekommunikatsiooniga ning kasutame kogutud andmeid oma algoritmi parandamiseks. Iga analüüsitud tiim teeb algoritmi seega targemaks ja võimaldab pakkuda meie klientidele väärtuslikumat tagasisidet.

Esiteks kaardistame kõik elemendid meeskonnaliikmete isiksuseomadustest – need mida me muuta ei saa (mis on kaasasündinud) ning selgitame välja, kuidas need isikuomadused võivad avalduda erinevates olukordades ning meeskonnatöös. Et seda saavutada ja välja selgitada, kasutame lisaks isikuomaduste testile ka inimese sotsiaalmeedia andmeid, milleks on hetkel Facebook likeid.

Teiseks kirjeldame iga meeskonnaliikme põhiväärtuseid Schwartzipõhiliste inimväärtuste mudeli järgi (Schwartz’ Theory of Basic Human Values). Schwartzi uuringut on seni läbi viidud enam kui 60 000 inimese peal64 eri rahvusest ja on seega üks kõige põhjalikum indiviidi väärtuste hindamise meetod. Selle teooria abil tuvastame inimese motivatsioonitasemed, isiklikud väärtushinnangud ja defineerime, kuidas ta teiste inimestega erinevates olukordades suhestub.

Järgmisena visualiseerime ära kogu meeskonna dünaamika ja koostoimimise interaktiivsel töölaual. Näitame seal meeskonna üldisi ning põhilisi väärtusi ning ka individuaalseid erinevusi. See annab täieliku arusaama, kuidas iga indiviid üldisesse tiimi kultuuri suhestub, ning milliseid samme võtta võimuudatusi teha, et meeskonnatööd efektiivsemaks muuta.

Mida annavadalgoritmid parematkui tavalised tööintervjuud?

Siinkohal toome tihti võrdluseks turunduse: miks kasutada analüütikat ja andmeid, et selgitada kus, kuidas ja kellele oma toodet või teenust müüa/turundada? Võiks ka ju pelgalt kõhutunde pealt.

Meeskonna ja töötajate analüütika on maailmas kiiresti kasvav trend, juhid ning ettevõtted on aru saamas, et toimivate meeskondade loomine ei käi vaid nii, et tood kokku heade kompetentsidega inimesed, kes sulle võibolla isiklikult sümpatiseerivad või kes on sinuga sarnased.

Efektiivsete, õnnelike ja hästitoimivate meeskondade taga on tegelikult palju teadust, mida ei avanepelgalt vestluste käigus. Igast inimesest on internetiavarustes juba piisavalt suur jalajälg, et selle kaudu teha nende isikuomaduste ja väärtuste kohta korrektsemaid järeldusi kui ükski teine inimene suudaks. Samuti tuues sisse akadeemilised teadmised nii tiimidünaamikast kui ka inimese psühholoogiast, saame teha järeldusi, mida puhtalt kõhutunde või vestluse pealt on võimatu teha. Tehnoloogia kasutamine on siinkohal oluliselt usaldusväärsem, kuna see baseerubki suures osas andmetel.

Miks on teie tooted ainulaadsed?

Tiimianalüütika tooteid on turul mitmeid. Kuid Teamscope on eriline just selle poolest, et meie mitte ei loo profiili ainult indiviididest, vaid vaatame ka nende koostoimimist tiimina ja kuidas indiviidid erinevad üldisest tiimi keskmisest. Lihtsalt profiilides inimest isoleerituna sellest meeskonnast, kus ta ka tegelikult töötab, jätab see veidi horoskoobi mulje – see ei ütle tegelikult midagi selle kohta, mis on terve meeskonna tugevused või nõrkused, või kuidas asju parandada. Teamscope’i meeskonna spetsiifiline fookus elimineerib sellise ebamäärasuse.

Kindlasti eristume ka selle koha pealt, et meie test on väga vähe aega nõudev. Paljud vanemad ja tuntud testid kulutavad ca üks kuni poolteist tundi iga töötaja ajast ja genereerivad ca 30 leheküljepikkuseid raporteid, mida keegi ei viitsi läbi lugeda. Meie test võtab 15 minutit ja me genereerime kohe visuaalse ning lihtsasti arusaadava infolaua.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Teamscope’i on investeerinud Startup Wise Guys, meie kaasasutajad ja mitmed ingelinvestorid Eestist. Kokku oleme hetkel kaasanud üle 100 000 euro.

Millega te raha hakkate teenima?

Pakume klientidele väärtust kolme teenuse eest – meeskondade analüüs, arendus ja uue kandidaadi analüüs värbamise ja on-boardingfaasis. Hind sõltub siis sellest, mis teenuseid sisaldavat paketti klient soovib.

Kes on meeskonna liikmed ja milline on nende taust?

Meie asutajad on Alo Arro, Tõnis Arro ja Lauri Illison. Alo on meie tegevjuht ning pikaajalise tiimijuhi ja andmeanalüütiku kogemusega. Tõnis on tegelenud juba 30 aastat meeskonnakoolitaja ning värbajana ning on ka Fontese kunagine asutaja. Lauri on aju kogu meie andmeteaduse ja masinõppe taga ning on praegu meil nõuniku rollis.

Teamscope idee saigi tegelikult alguse paari aasta tagusest perekondlikust jõululauast, kus otsustati kokku panna ühelt poolt andmeanalüüs ja andmeteadus ning teiselt poolt meeskonnakoolituse kogemus. Mõeldi, et kui andmeanalüüsi kasutatakse juba väga edukalt romantiliste paaride kokkupanekul, siis miks seda ei võiks kasutada meeskondade kokku panemisel. Ja tekkiski Teamscope. Lisaks on meeskonnas veel Ragne Maasel, kel on pikaajaline turunduskogemus ning arendusmeeskond, kelle moodustavad Jürgen Sarapik ja Silver Möls.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Kuna me oleme tõesti pannud oma toote oma tegevuste tuumikusse ja loonud tiimi kasutades omaenda analüütikat ning meetodeid. Me pole mitte ainult toonud kokku inimesed, kes on pädevad, kogemustega ning niisama toredad (kuigi seda nad on!), vaid valinud nad ka põhinedes nende isikuomadustele, väärtushinnangutele ja kogu tiimi dünaamikale.

Oma toodet oleme testinud 1000 inimese peal ja rohkem kui 100 meeskonnas. 80% kõikidest meie partneritest soovitaks Teamscope’i edasi. Meie faasis idufirma jaoks on see väga hea tulemus.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Täna on meil kõige rohkem vaja innovaatilisi HR partnereid ning meeskonnakoolitajaid, kellega koostööd teha. Samuti tiimi juhte, kes on avatud uutele moodustele oma meeskondade tööd produktiivsemaks muuta ning kes sarnaselt meile mõistavad, et inimesed ja meeskonnad on nende äri või organisatsiooni kõige tähtsam element.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.