Cody teeb programmeerimise õppimise lihtsaks ning lõbusaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Cody õpetab inimesed programmeerima nii, et nad saavad ka aru, miks neil neid oskuseid vaja läheb. See võib olla ka põhjus, miks just Cody valiti esindama Tartu ülikooli rahvusvahelises NGAL programmis.

Mis on teie suur idee?

Cody suureks ideeks on teha programmeerimise õppimine lihtsamaks ning kõigile huvilistele kättesaadavaks.

Meie tiim on täiesti kindel, et kõik inimesed suudavad ja lausa peaksid õppima programmeerimist. Igapäevaselt muutub maailm meie ümber järjest enam IT-kesksemaks ning küsimus on, kas käia sellega kaasas või lasta see hea võimalust endast mööda. Nimelt on viimasel ajal väga erinevate valdkondade spetsialistid maininud, et ilma programmeerimiseta oleks nende töö kordades raskem. Seega pole olemas valdkonda, kus programmeerimise oskamisest kasu ei oleks.

Kuidas õppimist lihtsamaks teete?

Praegused veebis leitavad õppeplatvormid on üldiselt üsna copy-paste meetodil läbitavad ning tõsisemat süvenemist mittenõudvad. Erinevate õppeplatvormide miinuseks on ka kinnitusmomendi puudumine. Nimelt õpetatakse teadmine selgeks, ent hiljem seda teadmist uuesti ei selgitata ega ei tuletata meelde.

Samuti õpitakse tihtipeale väärt tarkused pähe, kuid inimestel jääb õhku küsimus “Mis edasi?”, sest õppeplatvormid pakuvad vähe erinevaid näiteid, mida seniste teadmistega peale hakata. Lisaks eelnevale võib programmeerimise õppimisel üheks suurimaks takistuseks lugeda inimeste kartust, et programmeerimine on liiga matemaatikakeskne ning selle õppimiseks peab geenius olema.

Cody eesmärk on lahendada eeltoodud probleemid. Nimelt peab Cody õpilane lugema läbi lühikese peatüki, mille järel kinnitab ta oma teadmised endale juba tuttavate õppemeetoditega. Meie õppeplatvorm on ehitatud üles kindla struktuuri põhjal, mis järgib inimestele tuttavaid võõrkeeleõppe meetoditel baseeruvaid ülesandeid.

See tekitab inimestes suuremat äratundmisrõõmu ning muudab õppimise neile arusaadavamaks. Kui tulevaste ülesannete juures tekib tagasilööke, proovib õppeplatvorm saada aru õpilase veast ning asja parema kinnistumise jaoks annab Cody pigem vihjeid, mitte ei sööda õpilasele koheselt õiget vastust ette.

Pärast kinnistusülesannete läbimist on Cody’l kasutaja jaoks kõige magusam ülesanne, nimelt ülesanne, kus kasutaja saab kontrollida oma teadmisi läbi ülesande, mis näitab talle puust ja punaseks, mida selle teadmisega edaspidi peale hakata. Hetkel on arendamisel ka chatboti disainiga mobiiliäpp, mis töötaks tulevikus kooskõlas veebikeskkonnaga.

Milliseid alternatiive ja konkurente oma lahendusele juba näete?

Programmeerimist on võimalik õppida erinevatel veebiplatvormidel juba praegu, seega konkurente on, kuid ükski platvorm pole lähenenud sellise õppemeetodiga nagu meie. Nimelt on olemas lahendusi, mis õpetavad programmeerimist: läbi videoloengute, õpiku, õpiku ja ülesannete ja iganädalaste üheülbaliste harjutuste.

Cody puhul tahame läheneda sellele, et iga ülesande lahendamisega saab platvorm õpilase arengust parema ülevaate ja seetõttu on ülesanded personaalsemad ja ei ole vaja aega kulutada teatud teadmiste õppimisele, kui need juba selged on.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Cody algatajateks olid turunduse taustaga Kaspar Kuus, Markus Kuslap ning IT magistrikraadiga David Frazer, kes alustasid küll kolmekesi, kuid nüüdseks koosneb meeskond seitsmest liikmest ja neljast eri rahvusest.

Kaspar ja Markus õpivad Tartu ülikoolis vastavalt informaatikat ja õigusteadust ning mõlemal on varasemalt kogemusi nii turunduse kui ka informaatika vallas. Kaspar juhtis mullu ka Eesti parima õpilasfirma Spoony turundusosakonda. Lisaks eelpool mainitud nimedele on lisandunud eelkõige disaini ja tehnoloogia valdkonna professionaalid, kes omandavad kõrgharidust Tartu ja Manchesteri ülikoolides.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Suurimaks sponsoriks ja toetajaks on MTÜ Eesti 2.0, mis on meie partner juba praegusel hetkel ja oleme saanud neilt head nõu nii IT-hariduse promomise mineviku kui ka tuleviku osas. Samuti on meil Eesti 2.0-ga mitmeid ühiseid projekte nii kevadel kui ka eelseisval suvel. Näiteks saame tänu neile enda toodet esitleda Jaapani Wired ajakirjanikele, kes on Eestist kui e-riigist suures vaimustuses.

Millega te raha hakkate teenima?

Valitud koolidele pakume Pythoni programmeerimiskeelt tasuta. Nii kogume kliendibaasi, kellel on märksa lihtsam alustada mõne muu programmeerimiskeele õppimist juba tuttavast õppeplatvormist. Kui huviline pole meie võrgustikus oleva kooli õpilane, siis saab ta iga programmeerimise keele sissejuhatuse tasuta, edasiste õppematerjalide jaoks peab ta maksma  üheksa-eurost kuupõhist tasu.

Otsime koostöömudeleid ka täiskasvanute ümberõppeprogrammidega ja ettevõtetega, kes näevad ette, et nende töötajatel oleks vaja laiemat üldhariduslikku IT-alast tausta. Näiteks on meilt programmeerimise koolituse tellinud Hedman Lift.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Meie tiim koosneb oma ala asjatundjatest ning seda hoiab koos ühine tugev tahe oma probleemi lahendada. Nimelt võib inimestele tunduda, et tehakse idufirma ja siis hakkab kohe suur raha firmasse sisse voolama. Tegelikkuses töötavad paljud idufirmade töötajad pikalt ilma suurema rahalise kasumita ning enda heast tahtest. Idufirmade pankrotte tuleb ikka ette, kuid Cody pankroti hoiab ära tugev meeskonnavaim ning usk enda idee edusse.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Meie tiim on tugev ning iga liige on omal alal tugevate kogemustega. Seetõttu võib tänasel päeval meie suurimaks puuduseks lugeda rahalist ressurssi, et toota piisaval mahul Cody platvormile sobivaid õppematerjale. Kuna õppematerjalide sisu peab olema koostatud veatult, siis oleme siiani usaldanud enda ülesannete koostamise Tartu ülikooli tudengitele ja töötajatele, kellel on programmeerimise õpetamisel isiklik kogemus.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Järgmiste kuude jooksul ootab meid ees palju erinevaid kohtumisi ja koolitusi, kus tutvustame nii enda toodet kui ka esindame Tartu ülikooli ja Eestit. Eelkõige on 12 kuu eesmärgiks õpetada kolme programmeerimiskeelt läbi Cody keskkonna nii koolides kui ka inimeste kodudes. Hetkel saab õppeplatvormi tasuta katsetada cody.ee veebikeskkonnas nii eesti, inglise kui ka hispaania keeles.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.
Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.