Rubriigi toob sinuni  IM Arvutid

Uued iPhone'id on veekindlad ja stereokõlaritega, suurem 7 Plus ka kahe kaameraga

Kasutaja Ronald Liive pilt
Ronald Liive
4 kuud 1 nädal tagasi

Juba paar viimast aastat on Apple septembri alguses esitlenud uue põlvkonna iPhone’i nutitelefoni. Selgi aastal pidasid kuuldused paika ning õunafirma esitles täna San Franciscos peetud pressiüritusel uusi telefone.

Uus korpus ja kodunupp

Värvivalikus on uus läikivmust Jet Black nime kandev korpus, samas on saadaval ka lihtsalt must, hõbedane, kuldne ja roosa telefon.

Märkimisväärse uuendusena on iPhone nüüd ametlikult ka veekindel. Mitmed Androidi telefonide tootjad on juba aastaid pakkunud klientidele veekindlaid telefone, Apple jõudis selleni alles nüüd. iPhone 7 ja 7 Plus on vee- ja tolmukindlad. Tehniliselt vastab telefon IP67 standardile ehk telefon peab vastu kuni meetrise ujumise 30 minutiks.

Täiesti uue ja moodsa lahenduse on saanud ka kodunupp. See toimib nüüd sarnaselt telefoni ekraanile, mis on survetundlik. Uus kodunupp pole enam füüsiline nupp, vaid ala esiküljel, mis vajutades vastu vibreerib jättes mulje liikumisest. Äppide arendajad saavad luua äppe, mis kasutavad seda kodunuppu.

Uutel iPhone'idel on mitmeid tarkvaralisi uuendusi, millest saad lugeda meie iOS 10 uudisest. Riistvara poolelt hoiab telefoni töös uus A10 Fusion kiibistik, millel on neli protsessorituuma. Kaks neist on jõudlustuumad, mis on hulga kiiremad kui eelmise telefoni omad, kaks tuuma hoiavad aga telefoni akut. Graafikaprotsessor on kaks korda võimsam kui mullusel mudelil.

Uue iPhone 7 aku peab vastu kaks tundi kauem kui 6s-il, 7 Plusil tund kauem kui 6s Plusil.

iPhone 7 Plus on topeltkaameraga

Kaamerate osas on telefonidel 12-megapikslised sensorid, mis on 60% kiiremad ning 30% energiasäästlikumad. Tänu optilisele pildistabilisaatorile on pildid selgemad. Hämaras pildistamisele aitab kaasa nelja-tooniga LED välk. F1.8 avaga objektiivid lasevad läbi rohkem valgust kui eelmise mudeli F2.2 ava.

iPhone 7 Plusi kahe kaameraga on võimalik teha suurema zoomiga pilte: kaameraäpis saab sujuvalt pildi zoomi suurendada. Kui suurendada kaks korda, on tegu optilise zoomiga, kus pildi resolutsioon ei kannata. Edasi kuni 10-kordse zoomini suurendab iPhone pilti tarkvaraliselt.

Nägemist vanad kõrvaklapid

Senine kõrvaklapipesa ehk 3,5mm auk on kadunud. Selle asemel tuleb uute telefonidega kaasa Lightning-pistikusse käivad klapid. Kes tahab aga kasutada oma vanu klappe, siis iga telefoniga on kaasas ka 3,5mm juhtmega klappide jaoks adapter, millega need Lightning pesasse pista.

Apple AirPods on juhtmevabad kõrvaklapid – need näevad välja nagu tavalised kõrvaklapid, kuid juhet lihtsat pole. W1 (Wireless?) kiibiga klappidel on infrapunasensorid, mis tuvastavad, millal klapp on kõrvas ja mängivad heli ainult siis. Väliselt on klapid puutetundlikud ja puudutusega saab käivitada näiteks Sirit. Ühe laadimisega töötavad klapid viis tundi, kaasa tuleb akupanga taoline laadimispesa, millega saab kokku klappe kasutada 24 tundi.

Juhtmevabad AirPods kõrvaklapid hakkavad USAs maksma 169 dollarit ja tulevad müügile oktoobris.

Müük ja hinnad

Kõik mälumahud on uutel telefonidel kaks korda suuremad: 32 GB, 128 GB ja 256 GB. Jet Black korpusega mudel on saadaval ainult kahes suuremas valikus.

Hinnad on USAs samad, mis varasematel mudelitel, kuid eurodes on telefonid kallimad, iPhone 7 hind algab 779 eurost. iPhone 7 Plus hind algab aga 919 eurost. Loe täpsemalt Eesti hindade ja müügilejõudmise kuupäeva kohta siit.

Ühtlasi jäävad alanenud hindadega müügile ka iPhone SE ja iPhone 6s ja 6s Plus, kuid nende mälumahud muutuvad kaks korda suuremaks. iPhone SE on siis müügil 16 ja 32 GB mäluga, 6s ja 6s Plus  32 ja 128 GB mäluga.

Uute iPhone'ide eeltellimine algab suurematel turgudel juba tänasest ning müük algab USA-s 16. septembril.

Esitlus

Enne uute telefonide ning numbrite jõudmiseni näitas Cook ennast täiesti uuest küljest. Maailma ühe juhtiva tehnoloogiafirma tegevjuht osales USA “The Late Late Show” telesaatejuhi James Cordeniga filmitud naljakas vahepalas. Sellega juhatas Tim Cook sisse Apple’i esimese teleseriaali “Carpool Karaoke”, mis jõuab Apple Musicu tellijateni uuest aastast. Cook informeeris meediat ettevõtte hiljutisest käekäigust. Apple Musicul on tänaseks 17 miljonit maksvat klienti.

Ajal, mil otseülekande ajal demonstreeris Nintendos töötav Shigeru Miyamoto iOSi seadmeteni jõudvat uut mängu Super Mario Run, oli Apple juba uute telefonide kohta Twitteris säutsunud. Tänu Apple'i varajastele säutsudele on teada, et iPhone 7 on veekindel ning sel on stereokõlarid. Kõlakad pidasid sel korral paika ka uute värvide ning kaamerate osas. Värvivalikus on uus piano must värv ning iPhone 7 Plusil on kaks tagakaamerat. 

NB! Uudis täieneb reaalajas.